Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62800
2.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3037.8
1.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.41
1.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.8
3.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance, DeFi Çözümleri İçin Blockchain Başlattı!

Binance Chain ağı kullanıcıların huzurunda.

Clock
Paylaş
Binance, DeFi Çözümleri İçin  Blockchain Başlattı!

Binance, Nisan ayında duyurusunu yaptığı blockchainin, Smart Chain ana ağını başlattı.

Binance Smart Chain, Solidity geliştiricilerinin neredeyse hiç problem yaşamadan yeni zincire geçmesine olanak tanıyan Ethereum Sanal Makine’si ile uyumlu bir yapıyı destekliyor.

728×90 muhabbit - Binance, DeFi Çözümleri İçin  Blockchain Başlattı!300x250 muhabbit - Binance, DeFi Çözümleri İçin  Blockchain Başlattı!

Yeni blockchain, öngörülebilir gelecekte çalışmaya devam edecek olan Binance Chain ile birlikte çalışabilir durumda. Ayrıca Binance DEX’te bu durumdan yararlanabilecek.

Şirket , blockchainin “1 sent kadar düşük” işlem ücretlerine ve 3 saniyelik blok süresine sahip olacağını vaat ediyor. Blockchain, Proof-of-Staked-Authority isimli yetkilendirilmiş bir Proof-of-Stake varyantını kullanıyor. Sistemde, ne kadar çok BNB bulundurulursa, her bir katılımıcının sahip olduğu oylama gücü o kadar fazla olur, bu durum da doğal olarak Binance’i destekler.

Ethereum üzerindeki birkaç DeFi projesinin (Aave, 1inch ve dForce gibi) zincirde yeni protokoller başlatmak için çalıştığı bildirildi.

Binance hiçbir zaman DeFi’ye olan ilgisini gizlemedi ve genellikle BNB’nin Equilibrium veya Kava gibi Ethereum dışı protokollerde bir teminat varlık olarak benimsenmesini zorladı.

Kolay bir şekilde birlikte çalışabilirlik eksikliği ve güçlü pazar talebi, BNB’nin Ethereum’daki ana DeFi sahnesinden büyük ölçüde engellenmesi anlamına geliyordu. Smart Chain’in piyasaya sürülmesi, ters yaklaşımı hedefliyor gibi görünüyor. Şirket, BNB’yi DeFi’ye sokmak yerine, DeFi’yi BNB’ye getirmeyi amaçlıyor.

Daha hızlı bir blockchain ve doğrudan destek vaadine rağmen, ekosistemin Ethereum’un önemli ağ etkileri ile rekabet edip edemeyeceği henüz belli değil. Bu arada Binance, DAI, Wrapped BTC ve yEarn gibi yeni çıkan projeleri listeleyerek ana borsasında DeFi’ye açılmaya başladı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar