Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63762
2.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.93
1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.43
-2.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.4
0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance, Endonezya’da Kripto Para Borsası Kuruyor!

Clock
Paylaş
Binance, Endonezya’da Kripto Para Borsası Kuruyor!

Yatırımlarını dünya çapında genişletmek isteyen kripto para borsası Binance, bugün (15.12.2021) yaptığı basın açıklamasında yeni bir iş birliğinden bahsetti. Endonezya’nın tanınmış risk sermayasi şirketlerinden MDI Ventures öncülüğünde bir konsorsiyum ile beraber blok zinciri teknolojisi geliştirmeye odaklanan ortak bir girişim kuracakları bilgisini verdi.

Binance BannerBinance Banner

Bu iş birliği kapsamında Endonezya merkezli bir dijital varlık borsasının kurulması ve Binance tarafından bu konuda gerekli altyapı desteğinin sağlanması hedefleniyor.

Endonezya Asya’nın Lideri Olabilir


MDI Ventures, Endonezya’nın telekom şirketi Telkom Endonezya’nın risk sermayesi koludur. Daha önce Binance’in milyarder kardeşler Budi ve Michael Hartono’ya ait PT Bank Central Asia ve yine ülkenin en büyük telekom operatörü Telkom Indonesia ile olası bir girişim hakkında görüşmelerde bulunduğunu haberlerimizde aktarmıştık.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, bu girişimin Asya pazarındaki kripto para alanında Endonezya’yı bölgenin lideri konumuna getirebileceğini iddia etti.

MDI bölgedeki en son ortağımız ve bundan dolayı heyecan duyuyoruz. Sektördeki derin deneyimleri sayesinde kullanıcılara yerel ürünler sunabileceğini düşünüyoruz.

Changpeng Zhao

MDI Ventures CEO’su Donald Wihardja ise dijital varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin yakın gelecekteki para ağının bir parçası olacağını belirtti ve şunları ekledi:

Binance ve diğer yatırım ortaklarımızla beraber büyümek ve Endonezya’nın bu dijital altyapıdaki yeteneklerini yükseltmeye yardımcı olmak için fırsatları ve teknolojileri Telkom ile birleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar