Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59990.09
2.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187.03
0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.73
-0.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.4
1.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance FTX’in Kaldıraçlı Tokenlerini Delist Ediyor!

Ortaklık bitti mi?

Clock
Paylaş
Binance FTX’in Kaldıraçlı Tokenlerini Delist Ediyor!

Yapılan son dakika duyurusuna göre Binance, FTX Platformu’nun kaldıraçlı tokenleri olan Bull ve Bear tokenleri delist edeceğini duyurdu.

Mevcut pozisyonlardan çıkılmasını ve çekme işlemlerinin gerçekleştirilmesini isteyen Binance, gerekçe olarak ise kaldıraçlı tokenlerin kullanımının birçok kullanıcı tarafından anlaşılmamış olmasını göstermekte. 31 Mart itibariyle delist işleminin gerçekleştirileceği de Binance tarafından duyuruldu. 31 Mart itibariyle tokenlerin tutulması durumunda token değeri kadar BinanceUSD’nin (BUSD) hesaplara yansıtılacağı da özellikle belirtilmiş durumda.

Konu ile alakalı olarak FTX CEO’su Bankman’dan da açıklama gelmiş durumda. Kullanıcıların token mantığını anlamaması sebebiyle silindiğinin belirtilmesi üzerine Bankman’da, Binance tarafından kullanıcılar için bir eğitim ve destek verilmek istemediğini belirtti.

Durumu kompanse etmek adına derhal Tether (USDT) paritelerinin eklendiğini belirten Bankman, tokenlerin FTX’e gönderilebileceğini ya da Binance üzerinden USDT’ye çevirilebileceğini belirtmiş durumda.

Aniden gerçekleşen bu delist kararı ise kafalarda birçok soru işareti oluşturmuş durumda. Daha önce birlikte poz veren, birbirlerini destekleyen iki CEO ve borsanın arası bozulmuş olabilir mi?

https://twitter.com/cz_binance/status/1243920446250053633

Delist ile ilgili bir açıklama da CZ’den geldi. Temel olarak delist işlemini tokenlerin amacının anlaşılmamasına bağlayan CZ, tokenlerin uzun dönem HODL için olmadığını fakat bazı kişilerin bu amaçla tokenleri aldığını belirtti. Kullanıcıları bilgilendirmek adına Pop-Up bildirimleri oluşturmalarına rağmen, kimsenin bildirimleri okumadığı da CZ tarafından özellikle vurgulanmış durumda. Tokenleri delist etmenin kendi platformları için de yararlı olmayacağını belirten CZ, delist kararını kolay vermediklerini de sözlerine ekledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar