Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68534.01
-0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3910.8
4.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.9
-2.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.1
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance Hindistan’a geri dönecek mi?

Clock
Paylaş
Binance Hindistan’a geri dönecek mi?

Kripto para borsası Binance, Ocak ayında Hindistan’daki yerel hükümet tarafından yasaklandıktan sonra yeniden Hindistan pazarına adım atma hazırlıklarını sürdürüyor. Bu adım Hindistan’daki karşı para aklama yasaları ve vergi kurallarına uygun olarak gerçekleşecek.

728×90 muhabbit - Binance Hindistan'a geri dönecek mi?300x250 muhabbit - Binance Hindistan'a geri dönecek mi?

Hindistan’ın önde gelen medya organlarından Economic Times’ın kaynaklara dayanarak bildirdiğine göre, Binance, geri dönüş için 2 milyon dolarlık bir ceza ödemeyi planlıyor. Ancak bu sadece ödenecek ceza ile sınırlı değil. Binance, aynı zamanda Hindistan’ın Finansal İstihbarat Birimi tarafından denetlenen yerel ticareti gözetleyen birimine tamamen kayıtlı olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda yerel karşı para aklama ve vergi yasalarına tam uyum sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Binance’in Hindistan Hamlesi!

Ancak bu geri dönüşün önünde bazı zorluklar da bulunuyor. Ocak ayında yaşanan yasaklama sonrasında, Hindistan hükümeti dokuz kripto web sitesini illegal operasyonlar nedeniyle engellemişti. Ve bu süreçte Apple ve Google mağazaları da kripto borsa uygulamalarını bölgeden kaldırmıştı. Bu durum kripto dünyasının Hindistan’daki mevcudiyeti için önemli bir sınav olacak.

Binance‘in önceki dönemde Hindistan’daki piyasada büyük bir hakimiyet sağladığı biliniyor. Ancak bu hakimiyet yerel vergi yasalarına uyum sağlamadığı için eleştirilere yol açmıştı. Özellikle kullanıcıların kaynakta kesinti yapılmadan kripto ticareti yapabilmesi, Binance’in bu dönemdeki pazar payını artıran faktörlerden biriydi.

Binance ve Finansal İstihbarat Birimi şu anda detaylı açıklamalarda bulunmadılar ve geri dönüş sürecinin ayrıntıları hala netlik kazanmayı bekliyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar