Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69335.97
-2.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3745.76
1.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.53
0.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.6
3.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Binance, Ininal ve Papara Aracılığıyla Yapılan İşlemleri Durduruyor!

Borsada artık İninal ve Papara ile TRY yatırma ve çekme işlemleri yapılamayacak.

Clock
Paylaş
Binance, Ininal ve Papara Aracılığıyla Yapılan İşlemleri Durduruyor!

Kripto para borsası Binance, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı bir duyuru ile İninal ve Papara aracılığıyla yapılan Türk Lirası işlemlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

728×90 muhabbit - Binance, Ininal ve Papara Aracılığıyla Yapılan İşlemleri Durduruyor!300x250 muhabbit - Binance, Ininal ve Papara Aracılığıyla Yapılan İşlemleri Durduruyor!

Borsa yaptığı açıklamada, 16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacağına vurgu yapıyor.

Bilindiği üzere 16 Nisan tarihinde yayımlanan yönetmelik ile ödeme ve elektronik para kuruluşlarının, kripto varlıklara ilişkin alım-satım, saklama, transfer veya ihraç hizmeti sunan platformlara veya bu platformlardan yapılacak fon aktarımlarına aracılık edemeyeceği bildirilmişti.

Bu kapsamda 27 Nisan tarihinde borsa tarafından yapılan duyuruya göre, Binance.com üzerinde Ininal ve Papara firmaları aracılığıyla TRY yatırma ve çekme işlemlerinin 29 Nisan 2021 14:00 saatinden itibaren yapılamayacağı kullanıcılara bildirildi.

Bunun yanında borsa, bu durumun TRY işlem çiftlerini etkilemeyeceğini ve söz konusu alım satım çiftleri işlem görmeye devam edileceğini duyurdu.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar