Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51231.8
-2.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2915.36
-1.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.1
-5.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $368.5
3.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance, Kazakistan’daki Düzenleyici Kurumdan Onay Aldı!

Binance, dijital varlık ticaret tesisi işletmek ve saklamak için ön onay aldı.

Clock
Paylaş
Binance, Kazakistan’daki Düzenleyici Kurumdan Onay Aldı!

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, Kazakistan’daki düzenleyici kurumlardan kripto para hizmetlerini işletmek için prensipte bir ön onay aldı. 

Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre, Astana Finansal Hizmetler Otoritesi (AFSA), Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC ) bir dijital varlık ticaret tesisi işletmek ve saklamak için borsaya ön onay verdi.

Binance BannerBinance Banner

Böylece AFSA, Kazakistan’da bir Binance kuruluşuna ilkesel onay veren ilk düzenleyici kurum oldu. Ancak ön onay almasına rağmen Binance’in, zamanı gelince beklenen tam başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor. Tüm bu süreçlerin sonuçlandırılmasında sonra ise Binance, Astana uluslararası finans merkezinde bir dijital varlık alım satım tesisi operatörü ve saklama sağlayıcısı olarak hizmetlerini sunabilecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan AFSA CEO’su Nurkhat Kushimov, şu ifadelere yer verdi:

“Yeni pazarlar arayan büyük yatırımcılar, açık ve iyi yönetilen kuralların yanı sıra yüksek standartlarda düzenleyici uygulamalara ihtiyaç duyuyorlar. Bir düzenleyici bu gereksinimleri karşıladığında, güvene dayalı bir iş birliği ile oyuncuların güvenli ve verimli çalışabileceği ekosistem yaratır. Binance’in çalışmalarının yerel ve bölgesel olarak bu canlı dijital varlık endüstrisi ekosistemini daha da geliştireceğine inanıyoruz.” 

Düzenleyici kurum tarafından verilen bu onay, Avrupa ve Orta Doğu’da yapılan bir dizi düzenleyici anlaşmanın ardından geldi. Hatırlanacağı üzere bu yılın temmuz ayında Binance’in İspanyol yan kuruluşuna İspanya’da bir kripto para hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermesi için izin verildi. 

Verilen bu onay ocak ayının sonundan bu yana askıdaydı. Tüm bunların yanında borsanın kısa süre içinde Bahreyn ve Dubai’de de faaliyet göstermek için lisans aldığı biliniyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar