Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59199.99
4.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3344
3.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.33
2.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.6
4.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Binance Kore, Düşen Ticaret Hacmi Nedeniyle Kapanıyor!

Binance Kore, Ocak 2021’de platformu kapatıyor.

Clock
Paylaş
Binance Kore, Düşen Ticaret Hacmi Nedeniyle Kapanıyor!

Binance Kore, 24 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir duyuruya göre Güney Kore’deki faaliyetlerini durdurmaya karar verdi. Kapatılmanın nedenini açıklayan Binance KR, bu hareketi düşen likidite ve Kore Won’una sabitlenmiş stablecoin olan BKRW işlem çiftlerinin düşük işlem hacmine bağladı. Borsa, stablecoinin kullanıcılar için likiditeyi azaltan sınırlı ticaret çiftlerine sahip olduğunu iddia etti.

Binance BannerBinance Banner

Binance KR tarafından değinilen ayrıntılara göre, kapatma zaman çizelgesi tüm yeni hesap kayıtlarının durdurulmasıyla başlayacak. Ticaret hizmetlerinin durdurulmasının 10 Ocak 2021‘de başlayacağını açıklayan borsa, platformun tam anlamıyla kapatılmasının ise, tüm BKRW çiftlerinin listeden çıkarılmasıyla birlikte 29 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşmesini planlıyor. Bu açıklamalar neticesinde Binance KR müşterilerinin artık BKRW varlıklarını tasfiye etmek için 29 Ocak 2021 tarihine kadar zamanları kaldı.

Bilindiği üzere Malta merkezli kripto para borsası Binance, Mart ayında Güney Kore platformunun lansmanını duyurmuştu. O sırada çıkan haberlerde, Binance’in yerel fintech firması BxB ile birlikte ülkeye genişleme planları olduğu açıklanmıştı.

Binance KR, Kore’de düşük ticaret hacminden muzdarip olan tek borsa değil. Ağustos ayında yayımlanan bir rapora göre, yerel kripto para birimi borsalarının çoğunun düşük ticaret hacimleri nedeniyle iflas riski taşıdığını öne sürdüğü için Kore’deki geniş kripto para piyasası bir durgunluk dönemi yaşıyor.

Ayrıca, ülkenin kripto para alanındaki sert düzenlemeleri, blockchain ile ilgili şirketlerin yurtdışı borsalarda token listelerini takip etmesine neden oluyor. Bu durumun da, bölgedeki düşük ticaret hacmiyle ilgili sorunu daha da kötüleştirdiği düşünülüyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar