Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64272
-3.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.02
-8.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
-10.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.2
-3.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance, Kripto Ödeme Hizmeti Binance Connect’i Kapatıyor 

Binance’in basın sözcüsü yaptığı açıklamada kapatma kararının, şirketin ürün ve hizmetlerinin periyodik olarak incelenmesi politikasının bir neticesi olduğunu belirtti.

Clock
Paylaş
Binance, Kripto Ödeme Hizmeti Binance Connect’i Kapatıyor 

Binance, kripto para ödeme platformu Binance Connect’i, 16 Ağustos’ta resmi olarak kapatma kararı aldı.

Binance’in basın sözcüsü yaptığı açıklamada kapatma kararının, şirketin ürün ve hizmetlerinin periyodik olarak incelenmesi politikasının bir neticesi olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Binance, Kripto Ödeme Hizmeti Binance Connect'i Kapatıyor 300x250 muhabbit - Binance, Kripto Ödeme Hizmeti Binance Connect'i Kapatıyor 

“Ürün ve hizmetlerimizi düzenli olarak gözden geçiriyor ve kaynaklarımızı uzun vadeli stratejimize uygun temel çabalara odaklamayı sürdürüyoruz. 6 yıl içinde Binance, sadece bir borsa değil, aynı zamanda global blok zinciri ekosistemine yönelik bir iş yelpazesine dönüştü. Piyasa ve kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt olarak, iş yaklaşımımızı sürekli olarak uyarlıyor ve değiştiriyoruz”

Binance

Binance Connect Nedir?

Binance Connect, şirketlere kripto para ödemelerinde kolaylık sunmak amacıyla 7 Mart 2022’de kullanıma sunulmuştu. İlk çıktığı zamanlarda Bifinity ismiyle bilinen hizmet, Visa ve Mastercard ile birlikte 50 farklı kripto para birimini ve büyük ödeme platformlarını destekliyordu.

Şirketler için konvansiyonel finans ve kripto varlık platformları arasında bir köprü görevi görmekte olan Binance Connect, şirketlerin Trust cüzdanına fiat para birimi ve kripto para birimi arasında girişi sağlayan önemli bir hizmetti.

Düzenleyici sorunları, Binance ve ona bağlı birimleri etkiliyor

Binance, uzun süredir düzenleyici sorunları yaşıyor. En son Binance Australia, üçüncü taraflarla ilgilisorunlar nedeniyle fiat para birimi hizmetlerini askıya aldı.

Kısa bir süre önce de Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance’in Nijerya’daki faaliyetlerinin yasa dışı olduğunu duyurdu. Yine geçtiğimiz haziran ayında Alman makamları Binance’in kripto para saklama lisans başvurusunu kabul etmedi.

Bildiğiniz gibi borsa şu an hem ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hem de Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından dava edildi. Gerekçe olarak kayıt dışı hizmet vermekle suçlanan borsanın hukuki süreçleri devam ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar