Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60951.09
0.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3322.78
-0.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.73
1.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.9
-2.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance, Kripto Para Satın Alınımına Google Pay ve Apple Pay Ödeme Yöntemlerini Ekledi

Binance, kripto benimsenmesi için çalışmalara devam ediyor.

Clock
Paylaş
Binance, Kripto Para Satın Alınımına Google Pay ve Apple Pay Ödeme Yöntemlerini Ekledi

Kripto paralar hayatımıza girdiğinden beri satın alınması daha da kolaylaşıyor. Kripto para satın almayı kolaylaştırmak için öncelikle VISA ve Mastercard ile anlaşan Binance, yeni yaptığı duyuruda ödeme yöntemlerine Google Pay ve Apple Pay’i eklediğini duyurdu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, Binance kullanıcılarının artık Google Pay ve Apple Pay kullanarak kripto para satın alabileceğini açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Binance, 2022 Kasım ayında bir blog yazısı paylaşarak Google Pay ve Apple Pay üzerinden kredi ve banka kartı kullanarak kripto para alımı yapılabilmesi için çalıştıklarını açıklamıştı. Açıklamadan 1 ay gibi kısa süre sonra da çalışmanın sonuca vardığını ve artık kullanıcıların kullanımına açıldığı açıklandı. Binance, yeni özelliğin kullanıcıların kullanmasından önce doğrulama gereksinimlerini karşılamasını zorunlu kıldı.

Binance, Yeni Sistemin Nasıl İşlediğini Açıkladı

Binance yaptığı açıklamada bu ödeme sisteminin üçüncü taraf katılımı ile mümkün olduğunu ve kartla ödeme yönteminin yürütülmesinin bu üçüncü tarafın sorumlu olduğunu açıkladı. Binance bu açıklama ile bu servisten doğrudan sorumlu olmadığını açıklamak istedi.

Binance, dünya çapında kabul gören ödeme seçeneklerinin sunulmasına rağmen, tüm kart ödemelerinin bölgesel kaldığını ve yabancı para transferlerinden kaçınacağını belirtti. Binance bu yaklaşım ile Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanının küresel şartlarına uyduğunu belirtti.

Binance CEO’su yeni yıl kutlama mesajında kripto para borsasının küresel düzenlemelere uymaya devam edeceğini belirtti. CZ, mesajında Binance’in sektörün lideri olması konusunda sorumlu olduğunu ve borsanın uluslararası benimseme ve blok zinciri eğitimlerini arttırmak için düzenleyiciler ile çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Binance CEO’su, borsanın tüketicinin korunmasına odaklanan tartışmalara da katılmaya devam edeceğini açıkladı.

Borsanın yeni ödeme yöntemi eklemesinin sebebi daha fazla kullanıcıya ulaşmak. Apple Pay’in 43,9 milyon kullanıcısı bulunuyorken, Google Pay’in dünya genelinde 25 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar