Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68106.2
-3.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3805.82
1.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.07
-5.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.1
-3.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance Opsiyonları Mobil Uygulama Üzerinde Aktifleştirdi

Binance farklı ticaret ürünleri getirmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Binance Opsiyonları Mobil Uygulama Üzerinde Aktifleştirdi

Yapılan açıklamaya göre Binance, opsiyon ticaretini mobil uygulamasında aktifleştirmiş durumda. Binance Futures sekmesinin altında açılan opsiyon ticareti farklı zaman dilimlerinde opsiyon ticaretine imkan sağlayacak.

Yapılan açıklamaya göre Binance’in opsiyon ticareti, geleneksel opsiyon ticaretinden çok daha kısa süreli olacak. 10 dakika, 30 dakika, 1 saat, 8 saat ve 1 gün seçenekleri bulunan yeni ürün, mobil uygulama üzerinde kullanıma açıklmış durumda.

728×90 muhabbit - Binance Opsiyonları Mobil Uygulama Üzerinde Aktifleştirdi300x250 muhabbit - Binance Opsiyonları Mobil Uygulama Üzerinde Aktifleştirdi

options - Binance Opsiyonları Mobil Uygulama Üzerinde Aktifleştirdi

Binance başlattığı yeni ürünü ile birlikte Deribit ile direkt rekabete girmiş durumda. Binance’in opsiyon piyasasına girişi, pazardaki dengeleri değiştirme potansiyeline sahip.

Fakat QCP Capital CEO’su Darius Sit’e göre ise Binance ile gelen hacim Deribit’e yarayacak.

bin 139x300 - Binance Opsiyonları Mobil Uygulama Üzerinde Aktifleştirdi

Market doğası sebebiyle gelen yeni hacim, çoğunlukla baskın borsaya doğrudur.

Skew kurucu ortağı Emmanuel Goh ise konu ile ilgili olarak Binance’in Deribit’in pazar payını paylaşarak eriteceği görüşüne sahip. Vadeli işlem piyasasını örnek gösteren Goh, piyasaya yeni giren oyucuların BitMEX’in pazar payını yemeye başlaması gibi, benzer durumun Binance ile Deribit arasında da gerçekleşeceğini düşünmekte.

CME Group da Opsiyon Ticareti Başlatacaktı

Geçtiğmiz Kasım ayında yaptığı duyuru ile CME Group, Bitcoin opsiyonları ticareti başlatmak istediğini duyurmuştu. Fakat sonrasında opsiyon ticaretinin Asya’da daha çok rağbet gördüğünü tespit ettiğini belirken CME, opsiyon ticaretini bir süre daha bekletecek gibi duruyor.

Bitcoin spot ticaretinin yanında farklı enstrümanlar ile Bitcoin ticaret yelpazesi genişlemekte. Bu noktada Bitcoin üzerinden farklı ticaret ürünlerinin ortaya çıkmasının, Bitcoin üzerinde olumlu ya da olumsuz ne gibi etkileri olabilir?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar