Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $50928.07
-2.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2901.89
-1.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.77
-6.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.7
2.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance Tayland’da Kripto Para Borsası mı Kuruyor?

Taylandlı milyarder Sarath Ratanavadi ile görüşen Binance, ülkede yeni bir girişim hazırlıklarında.

Clock
Paylaş
Binance Tayland’da Kripto Para Borsası mı Kuruyor?

Dünyanın lider kripto para borsası Binance, Gulf Energy Development PCL adındaki bir firma ile görüşmelere başladı. Gulf Energy, Taylandlı milyarder bir iş adamı olan Sarath Ratanavadi‘ye ait. Görüşmenin asıl amacı ise, Güneydoğu Asya’da bir kripto para borsası kurmak.

Binance BannerBinance Banner

Tayland’da Hareketlenme Var

Tayland halkının kripto para piyasasını benimsemeye başlaması ile birlikte, Tayland’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Taylandlı uzmanlara göre pandemi sonrası alınan ekonomik hasar, kripto paraların ülke ekonomisine entegrasyonu ile hafifletilmiş olacak. Bilindiği gibi Tayland’ın en önemli ekonomik gelir modeli turizm ve ülke ekonomisi pandemiden çok etkilendi.

Daha fazla Tayland haberi için buraya bakabilirsiniz.

Bitkup isimli kripto para borsasının kurucu ve CEO’su Jirayut Srupsrisopa, bir süre önce Tayland hükümetine bir mesaj vermiş ve ülkenin kripto para endüstrisine adım atmasını tavsiye etmişti. CEO’ya göre Tayland, kripto para hamlesi ile gayrisafi milli hasılasını 6 kata kadar artırabilir.

Bloomberg’in haberine göre, Tayland’da yeni bir girişim yolda. Nasdaq’da listelenen büyük firma Gulf Energy Development PCL ile Binance görüşme halinde ve ülkede bir kripto para borsasının kurulması söz konusu.

Binance hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Binance ortaklığı
Sarath Ratanavadi

Yayılan haber ise henüz holding veya Binance tarafından doğrulanmadı. İki şirketin görüşmede bulunduğu ise bir gerçek. Binance sözcüsü, bu ikili görüşmelerin Tayland’daki fırsatları değerlendirmek için ilk adım olduğunu ifade ediyor ve şöyle devam ediyor:

Blockchain ekosisteminde sürdürülebilir bir büyümenin arzusundayız. Bu sebeple devamlı olarak ülkelerdeki yeni alternatifleri değerlendiriyoruz. Görüşmelerimize devam edeceğiz.

Binance için Bu İlk Değil

Yaklaşık 1 ay önce Binance kurucu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun, Endonezyalı milyarder Hartano kardeşler ile ülkede bir kripto para borsası kurulması konusunda görüştüğü biliniyor. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Anlaşılan o ki Binance için son durak Tayland olmuş.

Binance’ten son zamanlarda çok fazla ikili görüşme haberleri duyuyoruz. Bu haberler şüphesiz ki Binance’in küresel bir arayış içerisinde olduğunun göstergesi. Hatırlanacağı üzere Binance, stratejisini global ölçekte şubeler açmak üzere güncellemişti. Kripto para borsasının merkez alternatifleri arasında ise İrlanda ve Fransa gibi ülkeler bulunuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar