Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65611.98
0.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3164.91
3.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.79
10.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569.8
1.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Binance Türkiye’den TRY Yatırma Ve Çekme İşlemleriyle İlgili Önemli Duyuru!

Bugün saat 14:00 itibarıyla Ininal ve Papara platformları aracılığıyla Türk lirası (TRY) yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirilemeyecek.

Clock
Paylaş
Binance Türkiye’den TRY Yatırma Ve Çekme İşlemleriyle İlgili Önemli Duyuru!

Küresel kripto para borsası Binance’in Türkiye kolu Binance Türkiye kullanıcıları için çok önemli bir açıklama yaptı.

Binance, 16 Nisan 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelikten ötürü aracı platformlar aracılığıyla Türk lirası yatırma ve çekme işlemlerinin artık yapılamayacağını açıkladı.

Yönetmelikte 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren kripto varlıkların bir ödeme aracı olarak kullanılamayacağı yer alıyordu. Yönetmelikle birlikte birçok kripto varlık platformunun operasyon şekli etkilenmişti.

29 Nisan 2021 yani bugün, saat 14:00 itibarıyla Ininal ve Papara platformları aracılığıyla Türk lirası (TRY) yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirilemeyecek.

Binance Türkiye, TRY paritelerinin bu durumdan etkilenmeyeceğini ve alım satımlarının devam edeceğini ifade etti. Bununla birlikte, bugünden itibaren TRY olan bakiyelerin BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto para birimlerine çevrilerek çekme işlemlerinin gerçekleştirilebileceğini ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

728×90 muhabbit - Binance Türkiye'den TRY Yatırma Ve Çekme İşlemleriyle İlgili Önemli Duyuru!300x250 muhabbit - Binance Türkiye'den TRY Yatırma Ve Çekme İşlemleriyle İlgili Önemli Duyuru!
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar