Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68583.02
-0.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3910.3
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.99
-1.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance US’e Bu 2 Altcoin İçin Toplu Dava Açıldı!

Binance US’e Toplu Dava Şoku!

Clock
Paylaş
Binance US’e Bu 2 Altcoin İçin Toplu Dava Açıldı!

Binance US, UST ve LUNA satışlarından dolayı davalık oldu. Kripto para piyasanın önemli olayları arasında yer alan UST ve LUNA çöküşü sonrası Binance borsasının ABD’deki kolunu sorumlu gören yaklaşık 2 binden fazla yatırımcı, Binance US aleyhine süreci yargıya taşıma kararı aldı.

728×90 muhabbit - Binance US’e Bu 2 Altcoin İçin Toplu Dava Açıldı!300x250 muhabbit - Binance US’e Bu 2 Altcoin İçin Toplu Dava Açıldı!

Kuzey Kaliforniya bölgesinde açılan bu dava, ABD’de Terra bağlantılı gerçekleşecek olan ilk dava olmasıyla da ön plana çıkacak. Davacılar yaşamış oldukları bu büyük zararın sorumlusu olarak ise Binance US’in uygulamış olduğu yanlış pazarlama yöntemlerine işaret ettiler. Yatırımcılar ayrıca Binance US’in kayıt dışı menkul kıymet sattığını ve Binance US’in varlıkları satın almaya yönlendirdiğini iddia ettiler.

Binance US şirket sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

“Binance.US, FinCEN tarafından tescil edilmiştir ve tüm düzenlemelere uymaktadır. Gündemde yer alan bu iddialar yersizdir. Kendimizi ısrarla savunacağız”

Davayı Roche Freedman Adlı ABD’li Hukuk Firması Üstlendi!

Terra Luna Genel 800x400 1 1200x600 - Binance US’e Bu 2 Altcoin İçin Toplu Dava Açıldı!
TERRA

Roche Freedman olarak bilinen ABD’li hukuk firmasının üstlendiği 72 sayfalık bu dava dosyasında, UST stablecoin hakkında, yanlış pazarlama stratejisi uygulandığı iddia edildi. Ayrıca uygulanan yanlış pazarlama stratejisine bağlı olarak, binlerce küçük yatırımcının düşüşe hazırlıksız yakalandığı ve mağdur olduklarının da ayrıca altı çizildi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar