Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66603.92
0.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3626.24
1.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.1
0.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.3
0.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance.US’in Hukuki Başvuruları, CEO Changpeng Zhao’nun Kamu Açıklamalarıyla Çelişiyor

CZ: Binance.US Ceffu ya da Binance Custody kullanmıyor ve ASLA kullanmamıştır.

Clock
Paylaş
Binance.US’in Hukuki Başvuruları, CEO Changpeng Zhao’nun Kamu Açıklamalarıyla Çelişiyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), SEC tarafından yapılan iddialar konusunda kamuoyuna açıklama yaptı.

SEC, Binance’in Amerika ayağı olan Binance.US’in, müşterileri yabancı bir varlıkla karşı karşıya bırakma riski taşıyan bir depolama yazılımı kullanmış olabileceği endişesini dile getirmişti. Ancak CZ, bu iddiaları eski adıyla Twitter olan sosyal ağ X’te yaptığı bir gönderide sert bir şekilde reddetti.

728×90 muhabbit - Binance.US'in Hukuki Başvuruları, CEO Changpeng Zhao'nun Kamu Açıklamalarıyla Çelişiyor300x250 muhabbit - Binance.US'in Hukuki Başvuruları, CEO Changpeng Zhao'nun Kamu Açıklamalarıyla Çelişiyor

Binance CEO’su CZ “Binance.US Ceffu ya da Binance Custody kullanmıyor ve ASLA kullanmamıştır.” açıklaması yaptı.

Ancak bu açıklamalar, Binance.US’yi temsil eden avukatlar tarafından daha önce yapılan hukuki açıklamalarla tam bir zıtlık içinde bulunuyor. Bu yüzden SEC, Binance Custody adıyla bilinen ancak şimdi Ceffu olarak adlandırılan bir cüzdan hizmetini incelemek üzere harekete geçti ve Binance US varlıklarının yurtdışına taşınıp taşınmadığını araştırıyor.

12 Eylül tarihli bir mahkeme dilekçesinde; ”Binance.US, müşterilerinin dijital varlıklarını saklamak için Binance Holdings Ltd (BHL) tarafından geliştirilen bir cüzdan saklama yazılımını kullanmaktadır.” ifadeleri yer alıyordu. Ayrıca mahkeme dilekçesinde, bu yazılıma daha sonra “Ceffu” adının verildiği belirtiliyordu.

SEC, cüzdan hizmetini araştırıyor

SEC, Binance.US’in müşterilerinin dijital varlıklarını saklamak için kullandığı bu yazılımın nasıl işlediğini ve bu sürecin detaylarını öğrenmeye çalışıyor. Aynı zamanda, düzenleyici kurum, BAM’ın cüzdan saklama hizmetleri için Binance’e bağlı yabancı bir üçüncü taraf istihdam etmesinin yasak olduğuna da dikkat çekti.

Duruşmada bölge hakimi hem SEC hem de BAM’ı iş birliği yapmaya ve “gerilimi azaltmaya” teşvik etti. Her iki taraf da 12 Ekim tarihinde yapılacak yeni bir duruşmaya katılmayı kabul etti ve 10 Ekim’e kadar ortak bir durum raporu sunma taahhüdünde bulundu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar