Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69774.27
-1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3774.5
2.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.71
1.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.4
3.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance ve Mastercard, Arjantin’de Ön Ödemeli Kart Çıkarıyor!

Yeni ortaklık ile birlikte kullanıcılar, belirli satın alımlardan yaklaşık %8’e kadar kripto para kazanabilecekler.

Clock
Paylaş
Binance ve Mastercard, Arjantin’de Ön Ödemeli Kart Çıkarıyor!

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, Arjantinli kullanıcılar için ön ödemeli bir kart başlatmak üzere Mastercard ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Binance ve Mastercard, Arjantin'de Ön Ödemeli Kart Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Binance ve Mastercard, Arjantin'de Ön Ödemeli Kart Çıkarıyor!

Kısa süre önce yapılan duyuruda Binance, kartın Arjantin’deki müşterilerinin Bitcoin, BNB ve diğer kripto para birimlerini satın alma ve ayrıca Mastercard’ın kabul edildiği her yerde ATM’den para çekme işlemleri yapmasına izin vereceğini söyledi. Ayrıca Arjantinli kart sahipleri, belirli satın alımlardan yaklaşık %8’e kadar kripto para kazanabilecekler.

Binance’e göre, önümüzdeki haftalarda yaygın olarak kullanıma sunulması beklenen kartın piyasaya sürülmesi, şirketin kripto paraların küresel olarak benimsenmesini ilerletme çabalarının bir parçası olarak görülüyor. Arjantin sakinleri bölgede kartlara erişen ilk kişiler olacak, ancak kripto para borsası nisan ayında Ukrayna’daki Binance kullanıcıları ve 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı için benzer bir girişim duyurmuştu.

Binance Latin Amerika Genel Müdürü Maximiliano Hinz, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu iadelere yer verdi:

“Ödemeler, kripto paralar için ilk ve en belirgin kullanım örneklerinden biri, ancak benimsemenin büyümesi için çok fazla alan var. Yatırımcılar Binance Card’ı kullanarak resmi para birimlerini almaya devam ediyor.”

Kart, Arjantinlilerin geçerli bir ulusal kimlik kartına sahip olmasını gerektiriyor. Ülkede zaten yerel kripto para borsaları tarafından verilen kredi kartları için de benzer gereksinimler bulunuyor. Bunun yanında benzer uygulamalar da daha önce ülkede denendi.

2021’de Lemon Card, Visa’nın Arjantinli kullanıcılar için BTC olarak %2’sini geri sunan bir kartı piyasaya sürerken, Buenbit ve Belo, ön ödemeli bir kart çıkarmak için Mastercard ile ortaklık kurdu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar