Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66111.98
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3559
3.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30
0.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
1.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance, WazirX İle Arasındaki Off-Chain Transferlerini Devre Dışı Bırakıyor!

Yeni uygulama 11 Ağustos’ta yürürlüğe girecek.

Clock
Paylaş
Binance, WazirX İle Arasındaki Off-Chain Transferlerini Devre Dışı Bırakıyor!

Binance; 08.07.2022 Pazartesi günü yaptığı duyuruda, artık WazirX ile arasındaki off-chain (zincir dışı) fon transferlerini desteklemeyeceğini açıkladı.

11 Ağustos’ta yürürlüğe girecek olan yeni uygulamadan sonra, kullanıcılar WazirX ve Binance arasında kripto para yatırma-çekme işlemleri için off-chain (zincir dışı) fon transfer seçeneğini kullanamayacaklar. Off-chain işlemler, bir blok zinciri ağının dışında gerçekleşir ve ödeme platformlarında kullanılan yöntemlere benzer bir mekanizma kullanılarak işlenir.

728×90 muhabbit - Binance, WazirX İle Arasındaki Off-Chain Transferlerini Devre Dışı Bırakıyor!300x250 muhabbit - Binance, WazirX İle Arasındaki Off-Chain Transferlerini Devre Dışı Bırakıyor!

Ancak bu kararla beraber, Binance ve WazirX arasındaki on-chain (zincir üstü) para yatırma ve çekme seçenekleri çalışmaya devam edecek. Bildiğiniz gibi WazirX’in fonlarına geçen hafta Hintli yetkililer tarafından el konulmuştu. Binance ise borsayı satın alma işleminin hiçbir zaman tamamlamadığını açıkladı. Binance’in bu son adımı, Hint kripto borsası olan WazirX ile aralarında bir bağ kalmasını istemediği şeklinde yorumlanıyor.

İlginizi çekebilir: Hindistan İcra Müdürlüğü, WazirX’in Varlıklarını Dondurdu!

05 Ağustos 2022 Cuma günü, Hindistan’ın mali suçları araştıran kolluk kuvveti Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), WazirX’in 647 milyon rupi yani yaklaşık 8 milyon dolar değerindeki banka bakiyelerini dondurdu. Gelen bilgilere göre, Hindistan İcra Müdürlüğü, WazirX’i Hindistan’da dijital kredilendirmeye dahil olan Çin kredi uygulamalarıyla bağlantılı olduğu iddia edilen kara para aklama rolü nedeniyle araştırmakta.

binance yedek 1200x600 - Binance, WazirX İle Arasındaki Off-Chain Transferlerini Devre Dışı Bırakıyor!

Binance CEO’su: WazirX’in Sadece Fikri Mülkiyetini Aldık

Binance CEO’su Changpeng Zhao ve WazirX’in kurucusu Nischal Shetty arasında WazirX’in kime ait olduğu konusunda kamuoyuna açık bir tartışma yaşandı. Changpeng Zhao, Binance’in WazirX’i satın almadığını sadece WazirX’in belirli varlıklarını ve fikri mülkiyetini satın aldığını söyledi. Nischal Shetty ise Binance’in WazirX’i tamamen satın aldığını ifade etti. Bunun üzerine Changpeng Zhao Twitter’dan yeni bir açıklama yaptı:

“Gerçek: WazirX sistem kaynak kodunun, konuşlandırmanın ve operasyonların transferini bu yılın şubat ayında talep etmiştik. Bu WazirX tarafından reddedildi. Binance’in sistemler üzerinde kontrolü yok. WazirX bizimle iş birliği yapmadı ve Hindistan İcra Müdürlüğü ile de iş birliği yapmamış gibi görünüyor.”

Binance, WazirX’in şu anda hala Shetty ve kurucu ortaklarına ait Hintli bir varlık olan Zanmai Labs tarafından işletildiğini ve yönetildiğini söyledi. Shetty’ye göre ise Zanmai, WazirX’te Hint rupisi-kripto para çiftlerini işletmek için Binance’den lisansa sahip ve Binance, kriptodan kripto çiftlerine işlem yapıyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar