Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67882.2
-3.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3789.26
0.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.18
-5.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.4
-4.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance’in Bitcoin Varlıkları 24 Saatte 3,4K BTC Eridi

CFTC davası sonrasında güven krizi yaşayan yatırımcılar Binance’ten 3,400 BTC çekerek platformun Bitcoin balansını sarstı.

Clock
Paylaş
Binance’in Bitcoin Varlıkları 24 Saatte 3,4K BTC Eridi

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Binance’e karşı açtığı davaya yatırımcıların tepkisi büyük oldu. Davanın duyurulmasının akabinde geçen 24 saatte borsadan 3.400 BTC çekildi.

Binance kar amaçlı değildir ve herhangi bir durumda piyasaları manipüle etmez,” diyerek CFTC’nin iddialarını reddeden Binance CEO’su CZ’nin sözleri yatırımcı güvenini korumakta yeterli olmadı. Aksine, davanın FTX ve Terraform Labs skandallarının ardından meydana gelmesi yatırımcı güvenini derinden sarstı.  

728×90 muhabbit - Binance'in Bitcoin Varlıkları 24 Saatte 3,4K BTC Eridi300x250 muhabbit - Binance'in Bitcoin Varlıkları 24 Saatte 3,4K BTC Eridi

Yatırımcılar Binance’in kapatılması durumunda oluşabilecek negatif etkileri minimize edebilmek için borsadan varlıklarını çekmeye başladı. Sonuç olarak Binance’in Bitcoin balansı ciddi bir düşüş görürken diğer kripto para borsalarındaki BTC oranında artış gözlemlendi.

Binance’in Bitcoin balansında geçtiğimiz hafta yaşanan 3.900 BTC’lik düşüşün 3.400’ü son 24 saatte gerçekleşti. Coinbase, Bitfinex ve Gemini gibi rakip borsalara ise gün doğdu.

Bu noktada kripto para borsalarındaki Bitcoin oranının 20 Mart 2023’ten beri bir düşüş trendi sergilediğini belirtmek gerek. Son bir haftada kripto para borsaları toplamda yaklaşık 27.000 BTC kaybetmiş oldu.

CFTC’nin Binance’e açtığı davaya ek olarak, federal yargıçlar Binance U.S. ve Voyager arasındaki anlaşma teklifini de askıya aldı.

bitcoin balance 1 900x398 - Binance'in Bitcoin Varlıkları 24 Saatte 3,4K BTC Eridi

Binance 17 Milyar Dolar Değerinde BTC’ye Sahip

Davanın hemen öncesinde de Binance’in neredeyse 1 milyar dolar değerinde kripto parayı kaybettiği ortaya çıktı. Thanefield Capital veri araştırma platformuna göre, Binance CFTC davasının duyurulmasından birkaç saat önce, alışılagelmişin çok üstünde bir rakam borsadan çekildi. Davanın duyurusuna kadar olan 12 saatte 1,5 milyar dolar değerinde kripto para Binance, Kraken, Coinbase ve Bitfinex gibi platformlardan çekildi. Bu rakamın yarısından fazlası, 850 milyon dolar kadarı, Binance’ten çekildi.

Her ne kadar çekilen rakamlar göze çok büyük gelse de, Binance hala 63,36 milyar dolar değerinde kripto para varlığını elinde bulunduruyor. Bu varlıkların içinde 2 milyar dolar değerinde USDT, 17 milyar dolar değerinde Bitcoin ve 8,1 milyar dolar değerinde Ether var.

İlginizi çekebilir: CFTC’nin Açtığı Dava Sonrası, Binance CEO’sundan Açıklamalar Gelmeye Devam Ediyor!

binance voyager - Binance'in Bitcoin Varlıkları 24 Saatte 3,4K BTC Eridi

CFTC, Binance ve platformun CEO’su CZ’yi 2021’de soruşturmaya başlamış, bu soruşturmanın neticesinde şirketin Amerikan yasalarının yükümlülüklerine uymadığını belirlemiş ve dava açmıştı. Binance’in en az 2019’dan beri Amerikan vatandaşlarına Bitcoin, Ether ve Litecoin ticareti imkanı sunduğu belirtiliyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance aynı zamanda Amerikan İç Gelir Servisi (IRS) ve federal savcılar tarafından da kara para aklama karşıtlığı kapsamında soruşturma altında.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar