Muhabbit

Binance’in Eski Yöneticisi, Kripto Para Platformu Satın Aldı!

Binance’in eski finans direktörü olarak tanınan Wei Zhou, kripto para platformu Coins.ph’yi satın aldı.

Binance Muhabbit

binance

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance’in eski Finans Direktörü olarak tanınan Wei Zhou, kripto para platformu Coins.ph’yi satın aldı.

Wei Zhou’nun Endonezyalı teknoloji şirketi Gojek’ten satın aldığı Coins.ph’nin satış değeri bilinmezken, borsanın değerinin en az 200 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Gojek, 2019 Yılında Coins.py’yi 95 Milyon Dolara Satın Almıştı!

Gojek’in, kripto para platformu ve mobil cüzdan Coins.py’yi 2019 yılının Ocak ayında 95 milyon dolara satın aldığı bilinmekte. Günümüz koşullarına bakıldığında ise, Gojek’in 2019 yılında almış olduğu fiyattın en az iki katına satmış olacağı ihtimali üzerinde duruluyor.

Şirkete yakın isimlerden ve kıdemli bir yatırım yöneticisi olarak tanınan The Ken, satın almayı doğrularken konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Gojek 2019 yılında aldığı kripto para borsasına ilişkin pek bir şey yapmadı. Bu üzücü bir durum. Coins.ph Filipinler’deki lider kripto para cüzdanıydı. Bu satın alımla birlikte, yeni yöneticilerin Coins.py’yi canlandırarak, onu Güneydoğu Asya’nın Coinbase’i yapacaklarını düşünüyorum.

The Ken

Coins.ph Nedir?

2014 yılında Filipinler’de kurulmuş olan kripto para borsası, ülkenin en eski kripto para platformlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.  İlk olarak kripto para üzerine hizmet veren Coins.ph, sonrasında ön ödemeli mobil kontör yüklemeleri, para transferleri ve fatura ödemeleri gibi daha geniş finansal hizmetler alanına yönelmişti.

Dünyanın önde gelen kripto para platformlarından biri olan Binance’nin 2021 yılında Filipinler merkezli olan Coins.ph’yi satın almak istediğini fakat bunu gerçekleştiremediğini hatırlatalım.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version