BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Binance’in Trust Wallet’ı 5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Yayın:

-

5 milyon

Kripto devi Binance, iki yıl önce bu zamanlarda Trust Wallet’ı satın almıştı. Bu kısa sürede, hizmet 5 milyon kullanıcıya erişmeyi başardı. Ve şimdi hizmet, gelişen DeFi sektörüne ayak uyduracak şekilde genişliyor.

5 milyon kullanıcı kilometre taşına ek olarak Trust Wallet, bu hızlıca kazanılmış kullanıcı tabanının %10’unun çok çeşitli DApps ve DeFi platformlarından erişim sağladıklarını iddia ediyor. Kripto yatırımcıları likidite fırsatları aradıkça, agresif bir şekilde sektöre yayılmakta.

DeFi’ye Giriş

Hızla genişleyen DeFi ekosistemine ayak uydurmak için Trust Wallet, Kyber gibi token takas platformlarının yanı sıra kendi merkezi olmayan borsası BinanceDEX’i entegre etmiş durumda.

Cüzdanın Android sürümü, DeFi dünyasına tam erişim sağlamaya yarayan, yerleşik bir dapp tarayıcısına ve yakın zamanda popülerleşen, Compound ve Aave gibi bir dizi DeFi tokenine erişim sağlayabiliyor. Ayrıca uygulama, QR kodlarını tarayarak uçtan uca şifreleme kullanarak DApp’leri mobil cüzdanlara bağlayan Wallet Connect isimli bir protokol kullanıyor.

Trust Wallet’ın kurucusu Viktor Radchenko, likiditeyi arttırmak ve likidite havuzu oluşturmak va ayrıca borç verme protokollerine erişim sağlamak için hem Trust Wallet iOS hem de Android uygulamalarına bir dizi DeFi protokolü entegre etmeyi planladığını söyledi. Protokollerin yerel olarak entegre edilmesinin onu kullanıcılar için daha güvenli ve sezgisel hale getireceğini de sözlerine ekledi.

Olayı Basitleştirmek

DeFi sektörünün bu denli popülerleşmesi konusunda konuşan Radchenko, “DeFi şu anda kesinlikle ciddi anlamda bir patlama yaşıyor.” dedi. Ayrıca Radchenko, Geliştiricilere daha fazla finansal uygulama geliştirmeleri için daha fazla erişim sağlayan yeni protokollerin geliştirilmesinde ilerlemeleri kendi gözlerinizle görebilirsiniz dedi. Bu aynı zamanda, merkezi olmayan protokollerin topluluk uyumlu protokoller oluşturmak için bir yönetişim süreci oluşturması için iyi bir zamandır.

Radchenko, kullanıcı tabanını artırmakla alakalı bir şekilde, durumu “basit tutmanın” anahtar bir olay olduğunu ekledi. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca kripto kullanıcıları için vakaların çoğunu karşılayan DApp işlevselliğinin de eklenmesinin bir öncelik olduğunu belirtti.

Ünlü kripto para borsası, sektörde ciddi yatırımlar yaparak elini güçlendirmeye devam ediyor. Bakalım gelecekte Binance, bu sektöre ne gibi yenilikler getirecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Visa ve Circle Dijital Dolar Kullanımı İçin Ortaklık Kuruyor!

Visa ve Circle, yeni bir oluşuma adım atıyor!

Yayın:

-

Visa

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon tüccardan oluşan küresel ödeme ağını, Circle tarafından Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilen USDC ile bağladığını duyurdu.

Vias’nın kendisi, dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, yürürlülüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı sağlayan kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmesine ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlaması için yardımcı olacak.

Bununla beraber, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri yapılabilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp, kredi kartı devi ile ortaklığı olan her yerde harcanabilecek.

Circle, Visa Fast Track programını verdikten sonra, önümüdeki yıllarda, USDC ödemeleri gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracaktır.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu haberi Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak doğrulamış durumda.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” diyor. Başkan sözlerine, “Ve biz de bunun, Circle’ın ticari müşterileri için faydasını önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” diye devam etti.

Geçen Haziran ayında kripto bölümünü devralan Sheffield, “Visa’yı ağlar arası bir ağ olarak görmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın, ek ağlara erişmelerini ve ortaklarımız ile harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Hali hazırda şirket, Fast Track programının bir parçası olarak, USDC entegrasyonuna pilotluk yapacak 25 kripto cüzdan sağlayıcısı ile ortaklık kurmuştu.

Bildiğiniz gibi USDC’nin çıkışı Eylül 2018’e tekabül ediyor. Bitcoin’den farklı olarak USDC, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenmekte.

Ne diyorsunuz, Visa’nın kripto alanında attığı adımlar blockchain teknolojisinin ve kripto paraların benimsenmesini artıracak mıdır?

Daha fazla Stablecoin Haberi için: Stablecoin Haberleri

Daha fazla Visa Haberi için: Visa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Render Network Nedir?

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. Kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabilir ya da satışını gerçekleştirebilir. Peki “render” nedir?

Yayın:

-

render

Render Network (RNDR), GPU sağlayıcılar için merkezsiz bir blockchain çözümü olarak öne çıkmakta.

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. ERC-223 ise ERC-20 protokolünün geliştirilmiş formu olarak öne çıkıyor. Token formu sayesinde kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabiliyor ya da satışını gerçekleştirebiliyor. Peki “render” nedir?

Kabaca “render” bilgisayar ortamında çizilmiş veya düzenlenmiş olan ham modeli bir program aracılığıyla işleyip resim veya video haline çevirmektir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijtal projeler artık hayatın her alanında bulunuyor. Özellikle film, dizi ve oyun yapımlarında sürekli olarak başvurulan “rendering” moden iş hayatında büyük bir zaman kaybına sebep oluyor.

Render Network ise merkezsiz yapısı ile binlerce GPU gücünü bir arada kullanarak ölçeklenebilir, hızlı, esnek ve güvenli “rendering” çözümleri sunması ile öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar ya da şirketler kendi başlarına oldukça uzun sürede tamamlayacakları “render” işlemini Render Network ve ona bağlı GPU gücü ile birlikte çok daha hızlı şekilde tamamlayabiliyor.

RNDR halihazırda birçok şirket tarafından kullanılmakta. Bu şirketler arasında öne çıkan Game of Thrones’un yapımcısı da olan HBO, Discovery, Bad Robot ve OctaneRender olarak öne çıkmakta. Bu şirketler sistemlerini tam anlamıyla Render Network’e entegre ederek sonuca çok daha hızlı şekilde ulaşabiliyor.

Nisan 2020’de aktive edilen Render Network hali hazırda 142,592 farklı “frame” tarafından aktif olarak kullanılmış durumda. Render işlemlerindeki başarı oranı ise yüzde 92 olarak öne çıkıyor.

Büyük Borsalarda Listelenecek

Render Network ağının tokeni RNDR’ın bu ay içinde büyük borsalarda listeleneceği belirtiliyor.

Halihazırda Algorand ekibi ile görüşen Render Network ekibi, RNDR’ı Algorand üzerine taşıyarak Algorand Standard Asset formuna dönüştürmek konusunda görüşmelerini sürdürüyor. Bu sayede RNDR, ALGO’yu destekleyen dtüm sistemlerle de entegre bir şekilde çalışabilecek.

OctaneRender ekosistemine tam entegrasyon ile birlikte Render Network kullanımında büyük bir patlama bekleyen Render ekibi, Octane kullanıcılarına RNDR kullanımı ile ilgili farklı bonuslar vermeyi de planlıyor.

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.