BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Binance’in Trust Wallet’ı 5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Yayın:

-

5 milyon

Kripto devi Binance, iki yıl önce bu zamanlarda Trust Wallet’ı satın almıştı. Bu kısa sürede, hizmet 5 milyon kullanıcıya erişmeyi başardı. Ve şimdi hizmet, gelişen DeFi sektörüne ayak uyduracak şekilde genişliyor.

5 milyon kullanıcı kilometre taşına ek olarak Trust Wallet, bu hızlıca kazanılmış kullanıcı tabanının %10’unun çok çeşitli DApps ve DeFi platformlarından erişim sağladıklarını iddia ediyor. Kripto yatırımcıları likidite fırsatları aradıkça, agresif bir şekilde sektöre yayılmakta.

DeFi’ye Giriş

Hızla genişleyen DeFi ekosistemine ayak uydurmak için Trust Wallet, Kyber gibi token takas platformlarının yanı sıra kendi merkezi olmayan borsası BinanceDEX’i entegre etmiş durumda.

Cüzdanın Android sürümü, DeFi dünyasına tam erişim sağlamaya yarayan, yerleşik bir dapp tarayıcısına ve yakın zamanda popülerleşen, Compound ve Aave gibi bir dizi DeFi tokenine erişim sağlayabiliyor. Ayrıca uygulama, QR kodlarını tarayarak uçtan uca şifreleme kullanarak DApp’leri mobil cüzdanlara bağlayan Wallet Connect isimli bir protokol kullanıyor.

Trust Wallet’ın kurucusu Viktor Radchenko, likiditeyi arttırmak ve likidite havuzu oluşturmak va ayrıca borç verme protokollerine erişim sağlamak için hem Trust Wallet iOS hem de Android uygulamalarına bir dizi DeFi protokolü entegre etmeyi planladığını söyledi. Protokollerin yerel olarak entegre edilmesinin onu kullanıcılar için daha güvenli ve sezgisel hale getireceğini de sözlerine ekledi.

Olayı Basitleştirmek

DeFi sektörünün bu denli popülerleşmesi konusunda konuşan Radchenko, “DeFi şu anda kesinlikle ciddi anlamda bir patlama yaşıyor.” dedi. Ayrıca Radchenko, Geliştiricilere daha fazla finansal uygulama geliştirmeleri için daha fazla erişim sağlayan yeni protokollerin geliştirilmesinde ilerlemeleri kendi gözlerinizle görebilirsiniz dedi. Bu aynı zamanda, merkezi olmayan protokollerin topluluk uyumlu protokoller oluşturmak için bir yönetişim süreci oluşturması için iyi bir zamandır.

Radchenko, kullanıcı tabanını artırmakla alakalı bir şekilde, durumu “basit tutmanın” anahtar bir olay olduğunu ekledi. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca kripto kullanıcıları için vakaların çoğunu karşılayan DApp işlevselliğinin de eklenmesinin bir öncelik olduğunu belirtti.

Ünlü kripto para borsası, sektörde ciddi yatırımlar yaparak elini güçlendirmeye devam ediyor. Bakalım gelecekte Binance, bu sektöre ne gibi yenilikler getirecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Çin’in Ulusal Blockchain Ağının İnternet Sitesi Açıldı!

Çin’in ulusal projesi, global web sitesine kavuştu!

Yayın:

-

Ulusal

Çin’in ülke çapındaki ulusal blockchain projesi (BSN), kısa bir süre önce resmi internet sitesine kavuştu.

10 Ağustos tarihinde yayına giren yeni BSN internet sitesi, küresel geliştiricilerin projeye katkıda bulunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Altı İzinsiz Blockchain Ağı ile Entegrasyon

Yerel bir özel şirket olan Red Data Technology’nin sahibi ve BSN’in kurucu üyesi olan He Yifan, yaptığı açıklamada yeni internet sitesinin BSN hizmetlerini ve halka açık blockchain hizmetlerini portal üzerinde kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Yeni küresel projenin bir parçası olarak BSN artık Ethereum, EOS, Nervos, Tezos, NEO ve IRISnet dahil olmak üzere altı halka açık blockchainin canlı entegrasyonunu sunuyor. Bu, geliştiricilerin DApps oluşturmalarına ve denizaşırı BSN veri merkezlerinde veri depolama ve bant genişliği aracılığıyla nodeların çalıştırılmasına olanak sağlayacak.

Google ve AWS, BSN’nin Başlıca Ortaklarından

İnternet sitesine göre, BSN projesi Ekim 2020’de IRITA interchain hizmet merkezi ve merkezi olmayan Chainlink aracılığı ile “Zincirler Arası İletişim Merkezi’ni” başlatmayı planlıyor.

Ek olarak yeni internet sitesinde BSN ortakları olarak bir dizi büyük küresel teknoloji ve blockchain şirketi yer almakta. Google ve Amason Web Hizmetler, bulut hizmet sağlayıcısı olarak listelenirken, Hyperledger izinli bir blockchain tedarikçisi olarak belirtilmiş. “BSN’in fikrini ve vizyonunu gerçekten beğendikleri için birçok büyük bulut hizmeti sağlayıcısından destek aldık” diye bir açıklama yapıldı.

İlk olarak Ekim 2019’da pilot uygulamaya tabii tutulan Çin’in ulusal BSN ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blockchainleri üzerinde blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için konumlandırılmış. Program küresel ticari kullanım için Nisan 2020de resmi olarak başlatıldı. Programın bir diğer özelliği ise Çin hükümetinin desteği ile geliştirilmesidir.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Yüz Tanıma Teknolojisi Bitcoin Dolandırıcılıklarının Sonu olabilir!

Gelişen yüz tanıma sistemleri, dolandırıcıların sonu olabilir!

Yayın:

-

yüz tanıma

Sanal para platformu Coincurve’in kurucu ortağı Rod Hsu, yüz tanıma teknolojisinin, Twitter ve Youtube’daki Bitcoin dolandırıcılarını önlemeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Yaptığı bir röportajda Hsu, Bitcoin’in geri döndürülemez bir şekilde elektronik bir para birimi olduğunu ve “bu durumdan dolayı dolandırıcılar için çekici hale geldiğini” söyledi. Ancak kripto para biriminin dolandırıcılık ile elde ettiği olumsuz reklam nedeniyle, birçok kişinin Bitcoin’i benimsemesi engellenmiş olabilir.

Bitcoin’in doğası gereği, insanlar dolandırıcılığı ve Bitcoin’i eş anlamlı olarak görebilir. İster geleneksel ödeme yöntemlerinde, ister Bitcoin’de, durumu anlama ve meşruiyetini belirlemek kişiye kalmıştır. Bu durum hakkında daha fazla kamuoyu bilinci ve Bitcoin eğitimi ile bu olumsuz ilişkiyi bitirmeyi umuyoruz.

Yüz Tanıma Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Sunacaktır

Hsu, kopyalanması çok daha zor olduğu için bu sistemin Bitcoin sahtekarlıklarını ortadan kaldırmak için potansiyel bir çözüm olduğunu düşünüyor. Hsu, böyle bir sistemin “basit bir fotoğraf görüntüsünden çok daha gelişmiş” olan biyometrik teknolojiye dayandığını ekliyor:

Bir tüketicinin kimliğini sağlamak ile kalmayıp aynı zamanda bir kişinin profilini birden çok açısını referans alan bir yüz tanıma sisteminin işe yaradığını gördük. Bu teknoloji birisi başka birisinin ödeme aracını kullanmaya çalışması halinde bir zorluk katmanı olacaktır.

Yüz Tanıma Sistemlerinde Gizlilik Önplanda Olmalı

Bununla beraber, Coincurve’ün kurucu ortağı, yüz tanıma gibi sistemlerin doğrulama amacı etiğini yerine getirmesi konusunda uyarıyor.

Yüz tanımayı çevreleyen etik, rıza ve güvenliği indirgenmiş durumda. Kullanıcı, rıza ile verilerin nasıl saklandığını, paylaşıldığını, kullanıldığını ve bunlara nasıl erişildiğinin farkında olmalı. Ayrıca kullanıcı istediği zaman bu bilgileri sistemden silebileceğini de bilmeli. Söz konusu güvenlik ise, bu durum verilerin nasıl saklandığı ve güvenlik protokollerinin nasıl uygulandığı ile ilgilidir.

Hsu, uygulamanın “kullanıcı deneyiminden, sistemin mimarisine ve güvenliğine kadar” hizmetin birçok katmanını etkileyeceğinden, yüz tanıma gibi yeni nesil teknolojilerden yararlanırken hizmetin bu hususları dikkate alması gerektiğini de sözlerine eklemiş durumda.

Sizce bu tür yeni nesil güvenlik önlemleri, kripto para dolandırıcılıklarının önüne geçmek için iyi bir fikir olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.