Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67046.01
0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3493.02
-0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.28
10.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599
0.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance’in Yeni Twitter Emojisi Büyük Tepki Gördü!

Binance’in yeni Twitter emojisi eleştiri yağmuruna tutuldu.

Clock
Paylaş
Binance’in Yeni Twitter Emojisi Büyük Tepki Gördü!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance 20 Nisan 2022 tarihinde Twitter emojisini değiştirdiğimi kamuoyuna duyurmuştu. Açıklamasının ardından büyük tepkilerle karşılaşan ünlü kripto para borsası Binance, yeni emojisinin değiştirme kararı aldı.

Binance’in Yeni Emojisi Tekrardan Tasarlanacak!

Binance’in yeni Twitter emojisi Binance’in resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan paylaşımla duyurulmuştu. Fakat kısa süre zarfında kullanıcılar tarafından emojiye dair tepkiler ve olumsuz yorumlar çığ gibi büyüdü. Peki neden? Emojide ne gibi bir problem vardı?

728×90 muhabbit - Binance’in Yeni Twitter Emojisi Büyük Tepki Gördü!300x250 muhabbit - Binance’in Yeni Twitter Emojisi Büyük Tepki Gördü!
yeniemojibinance - Binance’in Yeni Twitter Emojisi Büyük Tepki Gördü!

Yeni emojide Binance’in eski logosuna ek olarak dört bir yanından çıkan kollar bulunuyordu. Bu görsel ise iyi şans anlamına gelen Hindu, Budist, Çin ve Nepal bölgelerinde de kullanılan bir sembol olarak karşımıza çıkıyor.

Kullanıcıların büyük tepki gösterdiği nokta ise bu emojinin, Almanya’daki Nazi Partisi’nin 1920’lerin başında kullandığı sembole olan benzerliği. Bu sembol, Naziler arasında nefret sembolü olarak kabul ediliyordu.

Kullanıcılar, Emojinin Değiştirilme Tarihini de Manidar Bulundu!

Kullanıcılar Binance’in yeni emojisini değiştirme tarihini de manidar buldu. Emojinin değiştirilmesinin, Adolf Hitler’in doğum günü olan 20 Nisan‘a denk gelmesi de kullanıcılarının akıllarında büyük soru işaretleri oluşturdu.

Tepkiler üzerine Binance resmi Twitter sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeler bulundu:

“Bu görüntü kesinlikle utanç vericidir. Kabul edilemez. Bu emojinin kimse tarafından fark edilmeden, hangi inceleme aşamaşından geçtiğini araştırıyoruz. Sorunu hemen bildirdik. Yeni emoji tasarımımız kullanıma sunulmuş durumda.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar