Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63894.81
3.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3520.39
2.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.3
-2.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $416.8
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Binance’ten 2021’in İlk Hamleleri!

Binance, 2021 yılına iki ideolojik hamle ile giriyor. Bitcoin network’ündeki hesaplama gücünün tokenize edilmesi ve Bitcoin token’ı listelenmesi!

Clock
Paylaş
Binance’ten 2021’in İlk Hamleleri!

Küresel kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde iki yeni hamle ile 2021 yılına ideolojik bir giriş yaptı. Bu hamlelerin ilki, merkeziyetsiz finans (DeFi) deneyimini Binance kullanıcılarına getirmek için tasarlanmış ve kullanıcıların stake etme karşılığında token ödülleri alabilecekleri yeni bir girişim olan Binance Launchpool’un ilk projesi Bitcoin Standard Hash Rate Token (BTCST) oluyor.

BTCST, borsa düzeyinde likiditeyi Bitcoin madenciliğine getirerek sınırlı çıkış seçenekleri sorununu çözmek için yola çıkıyor. İkincil trading’te BTCST, likidasyon riskinden arınmış bir kaldıraçlı Bitcoin token olarak performans göstermeyi amaçlıyor. BTCST, Grayscale Bitcoin Trust’ın Bitcoin için kurumsal likidite oluşturmasına benzer şekillerde Bitcoin’in madencilik gücü için verimli bir pazar yaratmayı planlıyor.

Binance CEO’su ve Kurucusu Changpeng Zhao, “BTCST, bir bulut madenciliği platformu olarak Binance Smart Chain’inde konuşlandırıldı. Projeyi madencilik havuzumuz aracılığıyla destekliyoruz” dedi.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin Üzerinde Akıllı Sözleşme Mi?

Binance’in ikinci hamlesi ise RSK Infrastructure Framework yani RIF oluyor. RIF, merkeziyetsiz uygulamaların kolaylaşmasını, hızlanmasını ve ölçeklendirilebilirliğinin geliştirilmesini sağlamak için Bitcoin network’ünde akıllı sözleşmelerden yararlanan, açık kaynak ve merkeziyetsiz bir altyapı protokolleri paketidir.

Bitcoin network’ü tarafından güvence altına alınan ilk açık kaynaklı akıllı sözleşme platformu olma özelliğini taşıyor. Bununla birlikte Decentralized Sharing Economies (DSE) oluşturulması için kimlik, depolama, iletişim ve ödeme katmanları içeriyor. Yani bir nevi Bitcoin token’ı denilebilir.

Daha fazla borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar