Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69667.19
-0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3809.06
2.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.28
-1.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612
-1.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bir Bitcoin Cüzdanı 8 Yıl Sonra Aktif Oldu. Planlı mı, Tesadüf mü?

Whale Alert, Twitter hesabından bugün bir paylaşım yaptı. Paylaşıma göre bir Bitcoin cüzdanı, 8 yıldır aktif değildi ve bugün aktif oldu.

Clock
Paylaş
Bir Bitcoin Cüzdanı 8 Yıl Sonra Aktif Oldu. Planlı mı, Tesadüf mü?

Geçtiğimiz hafta Bitcoin’de bir yükseliş başlamıştı. 45 bin dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, bu seviyeden tepki aldı ve bir düşüş trendine girdi. Haberin yazıldığı şu anlar itibarıyla (07.03.2022), 38 bin 829 dolar seviyesinden değer görüyor.

728×90 muhabbit - Bir Bitcoin Cüzdanı 8 Yıl Sonra Aktif Oldu. Planlı mı, Tesadüf mü?300x250 muhabbit - Bir Bitcoin Cüzdanı 8 Yıl Sonra Aktif Oldu. Planlı mı, Tesadüf mü?

Bitcoin’in tekrar 40 bin dolar seviyesinin altına düşmesi ekosistemde korkuya sebep oldu. Buradan sonrasında önemli iki görüş bulunuyor. Bazıları Bitcoin’in tekrar 50 bin dolar seviyesine doğru yol alacağına inanırken, diğer kesim ise 34 bin dolar seviyesine kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Tüm bunlar olurken ise, uzun vadeli bir Bitcoin yatırımcısının cüzdanında hareket gözlemlendi.

2013 Yılında 407 Adet Bitcoin Almış

Yüklü miktarda kripto para bulunduran cüzdan adreslerini takibe alan ve adreslerle ilgili paylaşımlar yapan Whale Alert, Twitter hesabından bugün bir paylaşım yaptı. Paylaşıma göre bir cüzdan adresi, 8 yıldır aktif değildi ve bugün (7 Mart 2022) aktif oldu.

Cüzdandaki en son işlem 2013 yılına ait ve 407 adet Bitcoin satın alınmış. 407 adet Bitcoin’in o günki değeri yaklaşık 355 bin dolar ederken, bugün cüzdanda 15 milyon dolardan fazla bir varlık bulunuyor. Bu da şu anlama geliyor: Yüzde 4000’lik bir kar elde edilmiş durumda.

Daha fazla Whale Alert haberi için buraya bakabilirsiniz.

Cüzdanın neden bugün aktif olduğuna dair çeşitli spekülasyonlar devam ederken, şunu bilmekte fayda var ki bu ilk örnek değil. Uzun dönemli yatırımcılar yıllar sonra cüzdanlarını aktif hale getirebiliyorlar. Şubat 2022 tarihinde 5 milyon dolar değerinde ETH bulunduran bir cüzdan da buna benzer şekilde aktif hale gelmişti.

Bitcoin cüzdanının bugün aktif olmasının belirli sebepleri olabilir. Bunlardan ilki, zaten büyük gelir elde etmiş olan cüzdan sahibi, belki de piyasaya dönmenin vaktinin geldiğini düşündü. Bir diğer ihtimal ise devam eden Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz belirtileri.

İlginizi çekebilir: Bitcoin vs Ethereum: Aradaki Fark Nedir?

btcwalletsec1 - Bir Bitcoin Cüzdanı 8 Yıl Sonra Aktif Oldu. Planlı mı, Tesadüf mü?

Cüzdan Sahibi Bilinmiyor

Cüzdanın sahibinin kim olduğu bilinmiyor. Cüzdanın yaşı göz önüne alındığında, sahibinin Satoshi Nakamoto olduğuna dair bile söylentiler vardı. Ancak bir cüzdanın kilidini açmak neredeyse imkansız olduğu için kimse cüzdana dokunamıyor ve 407 adet BTC orada öylece duruyordu. Bugün ise görüyoruz ki sahibi yaşıyor ve cüzdanını aktive etti.

Yapılan işlemin detaylarına baktığımızda; cüzdan sahibi, cüzdanındaki Bitcoin’leri farklı adreslere aktararak dağıtmış. Bitcoin’lerin satılarak nakite dönülme ve bir “dump” ihtimali ile karşı karşıyayız. Ancak bu seviyedeki bir BTC miktarı, piyasayı derinden etkileyemez. Ancak belki de 407 BTC sahibi olan cüzdan, daha büyük miktarlara sahip bir yatırımcının cüzdanlarından sadece bir tanesidir. Kim bilir?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar