Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63282.49
4.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3054.59
2.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.65
4.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.2
4.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bir Bitcoin Madencisi, Tek Başına Blok Kazarak 220.000 Dolarlık Ödülün Sahibi Oldu!

Bloğu kazan solo madenci saniyede yaklaşık olarak 86 terahash hash gücüne sahipti.

Clock
Paylaş
Bir Bitcoin Madencisi, Tek Başına Blok Kazarak 220.000 Dolarlık Ödülün Sahibi Oldu!

Solo CK madencilik havuzundan başka bir Bitcoin (BTC) madencisi, Bitcoin blok zincirinde tek başına yeni bir blok kazdı. Sonuç olarak 6.25 BTC’lik bir blok ödülü kazandı. 6.25 BTC yaklaşık olarak 220.000 $ ediyor.

bitcoin miner revenue daily 1143x600 - Bir Bitcoin Madencisi, Tek Başına Blok Kazarak 220.000 Dolarlık Ödülün Sahibi Oldu!
Bitcoin Madenci Geliri Grafiği

Solo Madencilik Nedir?

Solo madencilik; bir madencinin, madencilik havuzunda diğer madencilerle ekip çalışması yapmadan, bloğu tek başına doğrulamaya çalışması olarak tanımlanabilir. Yüksek bir hash gücü olmadan, bir bloğu kazma olasılığı son derece düşük olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

728×90 muhabbit - Bir Bitcoin Madencisi, Tek Başına Blok Kazarak 220.000 Dolarlık Ödülün Sahibi Oldu!300x250 muhabbit - Bir Bitcoin Madencisi, Tek Başına Blok Kazarak 220.000 Dolarlık Ödülün Sahibi Oldu!

Solo madenciliğin maliyetlerinden kaçınmak için madenciler, “hash rate”lerini artırmak için genellikle madenci havuzlarında güçlerini birleştirirler. Böylelikle madencilerin blok kazma şansı artar. Eğer blok kazılırsa da ödül havuzlarda bulunan madenciler tarafından paylaşılır.

Hash gücü veya hash rate, Bitcoin gibi PoW blok zincirlerindeki bir bloğu kazmak veya doğrulamak için gereken kriptografik işlemleri hesaplama gücü veya hızı olarak tanımlanabilir. Bloğu kazan solo madenci, saniyede yaklaşık 86 terahash hash gücüne sahipti. Söz konusu madenci, tek bir S9 madencilik makinesinden bile daha az hash gücüne sahip olmasına rağmen bloğu kazan kişi oldu.

CKPool, normal bir madencilik havuzu değildir. Bir Bitcoin node’u çalıştırmanın maliyetleri ve sorunlarıyla uğraşmadan kullanıcıların solo madencilik yapmalarına olanak sağlar.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar