Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59389.99
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3169.94
1.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.91
0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.4
-0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bir Milyon Güney Koreli Blockchain Sürücü Lisansı Aldı!

Yaklaşık 1 milyon Güney Koreli, artık fiziksel ehliyet yerine dijital ehliyet tercih ediyor.

Clock
Paylaş
Bir Milyon Güney Koreli Blockchain Sürücü Lisansı Aldı!

Bir milyon Güney Koreli, PASS akıllı telefon uygulaması ile birlikte kullanılan blockchain destekli dijital ehliyetini, fiziksel ehliyete tercih etti.

Bu sayı Statista’ya göre, 2019’da 32.6 milyon lisanslı sürücüye sahip olan Güney Kore’deki tüm sürücü nüfusunun %3’üne tekabül ediyor. Bu ehliyet, Güney Kore’de kullanılacak ilk yetkili dijital kimlik kartı oldu ve Eylül 2019’da ülkenin Bilim ve ICT Bakanlığı tarafından onaylandı.

728×90 muhabbit - Bir Milyon Güney Koreli Blockchain Sürücü Lisansı Aldı!300x250 muhabbit - Bir Milyon Güney Koreli Blockchain Sürücü Lisansı Aldı!

Proje, Mayıs ayında Ulusal Polis Teşkilatı tarafından Kore Yol Trafik Otoritesi ve ülkenin üç büyük telekomünikasyon sağlayıcısı olan SK, KT ve LG U + ile ortaklaşa başlatıldı. Geçen ay, Güney Kore’nin 27 sürücü kursu, dijital sürücü belgelerini yenilemek ve dağıtmak için PASS uygulamasını kullanmaya başladı.

Yasal olarak tanınan kimlik çözümü, sigara ve alkol satan mağazalarda ve perakende zincirlerde kimlik belirleme ve yaş kanıtı gereksinimleri için kullanılabiliyor. Kullanıcılar, lisanslarını uygulamadaki bir barkod veya QR kodu aracılığı ile gösteriyor. Koreli olmayanlar ise lisansların İngilizce versiyonunu alıyor.

Araba kiralama ve paylaşımlı yolculuk hizmetleri de dahil olmak üzere diğer sektörler de bu kimlikleri yüz yüze doğrulama kontrollerinin yerine geçecek şekilde kullanma senaryosunu araştırmakta.

Güney Kore Blockchain’de Profesyonelleşti

Yalnızca bu hafta, Güney Kore, blockchain teknolojisi ile bir çok entegrasyon yapma duyusunu yaptı. Seongnam’ın ödeme programı, yeni dijital hediye sertifikaları yayınlayarak genişletilecek ve Busan’daki sahil sakinleri Bitcoin ve Ethereum ile hizmet ödemesi yapabilecek.

Güney Kore’nin en büyük bankalarında biri olan KEB Hana Bank, ülkenin otoyolları için blockchain tabanlı bir geçiş ücreti sistemi uygulamak için Korea Expressway Corporation ile bir ortaklık yaptı.

Avustralya’nın Blockchain Lisansları

Güney Kore mevcut lisansları blockchain üzerinde dijital formatlara geçirmeye sıcak bakan tek ülke değil. 2018’in sonlarında, Avustralya’nın NSW hükümeti, fiziksel lisansların yerini alabilecek Ethereum tabanlı dijital lisansların denemesini duyurmuştu.

Yıllar geçtikçe, blockchain teknolojisi evrimleşmekte ve gelişmekte. Bu gelişimleri göz önünde bulundurduğumuzda, görüyoruz ki blockchain teknolojisi hayatın her alanında kullanılabilir bir duruma gelmek üzere.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar