Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65595.99
2.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3120.2
4.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.02
9.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.5
2.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bir Restoran Zinciri Daha Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Kripto paralar günlük hayatın parçası olmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Bir Restoran Zinciri Daha Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Popüler Meksika tarzı Fast-Food restoran zinciri Chipotle, dijital ödeme platformu Flexa aracılığıyla, kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.  

Bilindiği üzere Flexa, BTC ve ETH dahil olmak üzere yaklaşık 98 adet kripto para birimini destekliyor. Yeni duyuru ile birlikte müşteriler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 3000 Chipotle restoranının herhangi birinde ödeme yapmak için uygulamayı kullanabilecek. Yapılan açıklamada, Flexa ile ödeme yapmak isteyen müşterilerin, Gemini veya SPEDN uygulamasını indirmelerinin gerekli olduğu belirtildi.

728×90 muhabbit - Bir Restoran Zinciri Daha Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!300x250 muhabbit - Bir Restoran Zinciri Daha Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Chipotle, açıkladığı yeni girişim ile şu anda kripto para birimini kabul eden restoranların arasına katılmış oldu. Hatırlanacağı üzere bu alanda ilk adımlardan birini 2013 yılında atan Subway, Bitcoin ile ödeme almaya başladı.

Başka bir şirket Pizza Hut, Venezuela’da 2020 yılında kripto para kabul etmeye başladı. Büyük Amerikan restoran zinciri Pizza Hut’ın Venezuela şubesi, müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödeme yapma imkanı sunmak için Cryptobuyer şirketi ile ortaklık kurdu.

Adsiz tasarim - Bir Restoran Zinciri Daha Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Starbucks, mobil uygulamasında kripto para birimleri ile işlem yapılmasına imkan tanıdı.  

Gıda Şirketleri Blockchain Teknolojisini Aktif Olarak Kullanmaya Başladı

Bunların yanında diğer Fast-Food zincirleri de farklı deneyimler yaratmaya çalışarak blok zinciri ve kripto paraları başka şekillerde denemeye çalışıyor. Son olarak Taco Bell, KFC, Chick-fil-A ve Carl’s Jr., kısa süre önce NFT’ler için marka tescili başvurusunda bulunarak sektöre olan ilgilerini gösterdiler.  

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Yine geçtiğimiz nisan ayında Wendy’s, kullanıcıların bir avatar oluşturabilecekleri ve sanal yiyeceklerle sanal masalarda oturabilecekleri dijital bir Wendy’s mağazasını başlatmak için Meta ile birlikte çalıştı.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar