Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56251.1
9.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3228.78
4.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.41
5.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.2
3.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Birleşik Arap Emirlikleri, Kripto Paraların, Ticaret İşlemlerinde Önemli Rol Oynayacağını Belirtti!

BAE yetkilileri, kripto paraların, Birleşik Arap Emirlikleri ticareti için ileriye dönük önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Clock
Paylaş
Birleşik Arap Emirlikleri, Kripto Paraların, Ticaret İşlemlerinde Önemli Rol Oynayacağını Belirtti!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Thani Al Zeyoudi, kısa süre önce İsviçre’nin Davos kentindeki bir etkinlikte yaptığı röportajda, kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kripto para alanına daha fazla yoğunlaşmak istediklerini belirten Zeyoudi, şu ifadelere yer verdi:

Binance BannerBinance Banner

“Kripto paralar, Birleşik Arap Emirlikleri ticareti için ileriye dönük önemli bir rol oynayacak. En önemli şey, kripto para birimleri ve kripto para şirketleri söz konusu olduğunda küresel yönetişimi sağlamamızdır.”

Yetkili ayrıca, kripto paralar konusunda ihtiyaç duyulan doğru kararları aldıktan sonra, yasal sistemi de oluşturarak ülkeye yatırımcı çekmek istediklerini belirtti.

BAE yönetimi son dönemlere kripto paralar konusunda olumlu açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son olarak, BAE’nin Yapay Zeka, Dijital Ekonomi ve Uzaktan Çalışma Uygulamalarından Sorumlu Devlet Bakanı Omar Sultan Al Olama da Zeyoudi’ye benzer açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta Davos’ta düzenlenen “Kripto paralar için doğru dengeyi bulma” başlıklı Dünya Ekonomik Forumu oturumunda konuşan Bakan, kripto paraların düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan, şu an için kripto paralar söz konusu olduğunda, BAE’deki düzenleyici çerçevelerin oldukça etkili olduğunu belirtti. Yetkili ayrıca, BAE’de hiçbir kripto para borsasının tam lisanslı hale gelmediğini özellikle vurguladı.

“BAE, bölgede, tek bir kripto para borsasını bile lisanslı hale getirmedi. Ne Binance ne de diğer borsalar, herhangi bir müşteriyi bünyesine katamadı.”

Bölgede Düzenleyici Kurumlar Oluşturuldu

BAE’deki kripto para faaliyetlerini incelemek üzere geçtiğimiz mart ayında, Dubai Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) adında bir kurul oluşturuldu.

VARA, Dubai Emirliği’nde ve serbest bölge bölgelerinde, kripto para sektörünün BAE yasası kapsamında lisanslanmasından ve düzenlenmesinden sorumlu olarak faaliyet göstermeye başladı. Kurumun resmi internet sitesi incelendiğinde, bugüne kadar herhangi bir kripto para borsasına işletim izni verilmediği görülüyor.  

BAE Düzenleyiciler

Her ne kadar kripto para borsaları (Binance, OKX, Bitoasis ve Coinmena vb. ) bölgede tam lisans almasa da bunların birçoğu VARA’dan aldığı geçici lisans ile faaliyet gösteriyor.

Bu konuda açıklama yapan düzenleyici kurum, bu kripto para platformlarının dört aşamalı bir onay sürecinin henüz ilk aşamasında olduğunu belirtti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar