Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62056.51
2.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3436.01
2.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.32
2.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.1
1.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Emlak Devi, Metaverse’ü Emlak Sektörüne Getiriyor!

Şirketler metaverse girişimlerini açıklamaya başladı.

Clock
Paylaş
Birleşik Arap Emirlikleri’nin Emlak Devi, Metaverse’ü Emlak Sektörüne Getiriyor!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden biri olan DAMAC Properties, yakında metaverse projesi başlatmayı planladığını söyledi.

Gayrimenkul geliştiricisi DAMAC Properties’in genel müdürü Ali Sajwani’ye göre, metaverse ekosisteminin gelişmesi, şirketi, bir proje başlatmaya yönlendiriyor. 

Binance BannerBinance Banner

Şirket tarafından başlatılması planlanan proje hayata geçerse, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören emlak geliştiricisi için bir ilk olacak.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Sajwani’nin şirketin metaverse’e girmeyi planladığına dair açıklaması, yürüttüğü bir çevrim içi anketten birkaç hafta sonra gelmiş oldu.

Şirket bunun yanında, gayrimenkul sektörünün NFT’leri benimseyen ilk sektörler arasında olacağını da öne sürdü. Buna ek olarak, Sajwani’nin The Sandbox üzerinde de bir arsa satın aldığı biliniyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

NFT koleksiyonu Crypto Bear Watch Club’ın (CBWC), AMA etkinliği sırasında yapılan duyurunun ardından yapılan açıklamalarda, Sajwani, DAMAC kararının ekosistem ve sektör için olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.

“DAMAC’a NFT’leri ve metaverse’ü dahil etmenin farklı yollarını arıyoruz. Bildiğiniz gibi DAMAC sadece milyarlarca dolarlık bir emlak geliştiricisi değil, aynı zamanda Roberto Cavalli gibi markalara da sahip. Bu nedenle, çoğu Metaverse projelerinin aksine bu alanı çok daha fazla aktif kullanmayı düşünüyoruz. Bu kapsamda da çapraz kullanıma izin vermek için fiziksel ve dijital varlıklar arasında köprü kurduğumuz bir çözüm bulduk.”

Yönetici ayrıca, DAMAC’ın, emlaktan moda ve mücevher sektörüne kadar uzanan farklı platformları entegre edecek bir çözüm yarattığını da sözlerine ekledi. Sajwani’ye göre amaç, bunları metaverse’e getirmek.

DAMAC’ın metaverse girişimini açıklamasına ek olarak, Unlock Media raporunda Sajwani’nin, CBWC’nin token arzının yüzde onunu satın alındığına da yer verildi.

Rapor, Genel Müdür’ün CBWC’nin sanatına ilgi duyduğuna değinmekle birlikte, NFT’lere fayda sağlamak ve yol haritasının oluşturulmasına yardımcı olmak için onlarla çalışmaya başladığına da yer veriyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar