Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66550.01
4.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3483.62
2.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.09
4.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.8
3.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Birleşik Krallık’ın Yeni Başbakanı Liz Truss Oldu: Kripto Paralarla İlgili Ne Düşünüyor?

Eski Başbakan Johnson istifasını Kraliçe 2. Elizabeth’e resmen sunduktan sonra Truss görevine başlayacak.

Clock
Paylaş
Birleşik Krallık’ın Yeni Başbakanı Liz Truss Oldu: Kripto Paralarla İlgili Ne Düşünüyor?

Birleşik Krallık’taki siyasi ortamın son birkaç yıldır oldukça istikrarsız olduğu söylenebilir. Avrupa Birliği’nden çekilme süreci (Brexit) ve ardından COVID-19 pandemisi ülkede finansal türbülansa neden oldu.

Bildiğiniz gibi son olarak Boris Johnson, başbakanlık görevinden istifa etti. Ardından Liz Truss, rakibi olan ve kripto para dostu olarak bilinen Richi Sunak‘ı mağlup ederek Birleşik Krallık’ın yeni Başbakanı oldu. Liz Truss, başbakanlık yarışında 81 bin oy alarak 60 bin oy alan Richi Sunak’ı geride bıraktı. Eski Başbakan Johnson istifasını Kraliçe 2. Elizabeth’e resmen sunduktan sonra Truss görevine başlayacak.

728×90 muhabbit - Birleşik Krallık’ın Yeni Başbakanı Liz Truss Oldu: Kripto Paralarla İlgili Ne Düşünüyor?300x250 muhabbit - Birleşik Krallık’ın Yeni Başbakanı Liz Truss Oldu: Kripto Paralarla İlgili Ne Düşünüyor?

İlginizi çekebilir: İngiltere, Kripto Para Reklamlarına Düzenleme Getiriyor!

Liz Truss’ın Kripto Paralarla İlgili Düşünceleri

İngiltere’nin yeni Başbakanı Liz Truss’ın 2018’de kripto paralar hakkında “Kripto paralara karşı hoşgörülü bakış açısına sahip olmalıyız” dediği bir tweet’i dışında başka bir açıklaması bulunmuyor. Söz konusu tweette Liz Truss, kripto para endüstrisinin gelişimlerini sınırlamayan ve dostane yaklaşımla oluşturulan kripto para düzenlemeleri görmek istediğini söylemişti. Bir netlik olmasa da ılımlı yaklaştığı söylenebilir.

“Kripto paraları, potansiyellerini kısıtlamayacak şekilde hoşgörüyle karşılamamız lazım. Refah seviyelerini engelleyen düzenlemeleri kaldırarak serbest girişim alanlarını özgürleştirin”

Liz Truss

İlginizi çekebilir: İngiltere Hazinesi İlk Çeyrekte Hangi Kripto Para Projeleri ile Görüştü?

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar