Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65202.01
-0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3554.2
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.99
-0.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.1
0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Birleşik Krallık’taki Milletvekilleri: Kripto Paralar Bir Yatırım Türü Değildir!

FCA başkanı, kripto paraların reklamlarını düzenlemek için yeni yetkiler beklediğini söyledi.

Clock
Paylaş
Birleşik Krallık’taki Milletvekilleri: Kripto Paralar Bir Yatırım Türü Değildir!

Birleşik Krallık’taki Parlamento üyeleri, Mali Denetim Otoritesi’ni (FCA), kripto para şirketleri tarafından reklam veya tanıtım amacıyla yatırım kelimesini kullanımını sınırlaması için talepte bulundu.

Hazine komitesindeki milletvekilleri, yatırım ifadesinin kullanılması için bir FTSE 100 şirketlerinden biri olması veya buna yakın bir şey olması gerektiğini söyledi. West Worcestershire Muhafazakar Milletvekili Harriett Baldwin, FCA’nın sahte reklamların önüne geçemediği dile getirdi ve şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Birleşik Krallık'taki Milletvekilleri: Kripto Paralar Bir Yatırım Türü Değildir!300x250 muhabbit - Birleşik Krallık'taki Milletvekilleri: Kripto Paralar Bir Yatırım Türü Değildir!

Web siteniz aslında kara para aklamayı önleme amacıyla kayıtlı olmayan kripto paraların bir listesini yayınlıyor. Yararlı olması gerekiyordu ama aynı zamanda sadece kara para aklamak isteyen birine de yardımcı oluyor olabilir.


FCA Başkanı Nikhil Rathi, FCA’nın şu anda konuyu araştırdığını ve kripto para reklamlarını düzenleme açısından yeni yetkiler beklediğinden bahsetti ve cevap niteliğinde şunları söyledi:

Yatırım ile ilgili ifadelerin ne olması gerektiği hakkında bir tartışma gerçekleştireceğiz.

Daha önce Londra otobüslerindeki Floki Inu reklamları da tartışmalara yol açmıştı.

FCA başkanı, insanlar kripto paralarla yaptıkları işlemlerde para kaybederse, herhangi bir tazminat talebini kabul etmeyeceğinden bahsetti.

Temmuz 2021’de Birleşik Krallık’taki Reklam Standartları Kurumu, sahte veya yanıltıcı kripto para reklamlarına karşı tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini açıkladı.

İngiltere dışında Hindistan, kripto para reklamlarında sorumluluk reddi olmaması nedeniyle yetkililerin müdahale etmek zorunda kaldığı başka bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Delhi Yüksek Mahkemesi kısa süre önce kripto para reklamları için standart sorumluluk reddi getirmek için bir bildiri yayımladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar