Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53472.52
3.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3159.3
3.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.93
5.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.2
3.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Birmanya Askeri Hükümeti Dijital Para Birimi Lansmanını Planlıyor!

Ülkenin gölge hükümeti Aralık ayında Tether’i resmi para birimi olarak kabul edeceğini söyledi.

Clock
Paylaş
Birmanya Askeri Hükümeti Dijital Para Birimi Lansmanını Planlıyor!

Bloomberg’teki habere göre Birmanya’nın askeri hükümeti, kendi dijital para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor. Birmanya’nın devrik lideri Aung San Suu’nun destekçileri tarafından yönetilen gölge hükümeti, USD destekli stablecoin Tether’i (USDT) 2021 yılı Aralık ayında resmi para birimi olarak kabul edeceğini söylemişti.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi Çekebilir: Tether USDT Nedir?

Birmanya’da Son Durum

Ancak Birmanya, askeri hükümet ve gölge hükümet olarak ikiye bölünmüş durumda. Birmanya’nın aldığı kararların ne kadar geçerli ve sağlıklı olacağı tartışılır. Devlet şu an 2 hükümet tarafından yönetilmeye çalışılıyor.

Enformasyon Bakan Yardımcısı Tümgeneral Zaw Min Tun, dijital para biriminin yerel ödemeleri desteklemeyi ve ülkenin mücadele eden ekonomisine bir ışık olabileceğini söyledi. Min Tun, konseyin dijital para birimini başlatmak için yerel şirketlerle çalışıp çalışmama konusunda kararsız olduğunu söyledi.

Dünya Bankası’nın 26 Ocak 2022’de yayımladığı bir rapora göre; Birmanya ekonomisinin sonra bir yılda %18 küçüldü. Güneydoğu Asya ülkesi, demokratik olarak seçilmiş liderin geçen yıl bir darbeyle devrilmesinden sonra hem askeri hem de gölge hükümet adında eski hükümet tarafından yönetiliyor.

Birmanya’da Tether Yasal Oldu!

Birmanya’nın Tether Duyurusu

Birmanya’nın paylaştığı duyuru şundan bahsediyor:

Tether (USDT) resmi olarak ülke içinde kullanılabilir.

  1. Mevcut ticaret ve finansal hizmetleri iyileştirmek ve hızlandırmak için, hem kripto para hem stablecoin olan Tether (USDT) artık ülke içinde resmi olarak kabul edildi.
  2. Böylece Birmanya Merkez Bankası tarafından yayınlanan (Eylül 2020) talimat notunun geçersizliği ilan edildi. Askeri rejim merkez bankasını kontrol ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar