Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $58824.04
4.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3301.83
2.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.8
1.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $400.6
0.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitbull Capital CEO’su: 2023’te Bitcoin 100.000$ Olacak!

Bitbull Capital CEO’su tekrardan Bitcoin hakkında tahminde bulundu.

Clock
Paylaş
Bitbull Capital CEO’su: 2023’te Bitcoin 100.000$ Olacak!

Bitbull Capital CEO’su Joe DiPasquale, Bitcoin’in Ukrayna krizindeki önemini ve gelecek aylardaki kripto para piyasasında neden yükselme beklediğini açıkladı.

CEO DiPasquale, 2022 yılının başından beri 2023 yılında Bitcoin’in 100.000 dolar olacağını öngörüyor. Bunun için şu ifadeleri kullanıyor:

Binance BannerBinance Banner

Bence 2023 güvenli bir yıl olacak. 2022’de nefes almak ve piyasadaki gerginliğin bir kısmını dışarı atmak için biraz zamana ihtiyacımız olabilir.

DiPasquale Bitcoin’in son birkaç ayki hareketleri hakkında da şunları söyledi:

Yüksek tepe, yüksek dip formasyonu oluşmak üzere

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Bitcoin karışık tepkiler vermeye başladı. Gerçek hayattaki mal varlıklarının düşmesiyle düşen Bitcoin, sonrasında hızlı toparlanmalar yaşıyor. Birçok kişi artık Bitcoin’i altının dijital hali olarak görüyor.

Bitbull Capital CEO’suna göre Bitcoin dijital altın değil

DiPasquale, insanların Bitcoin’i dijital altına benzetmesine karşı şunları söyledi:

Bitcoin’i dijital altın olarak görmemeliyiz. Ancak para birimi olarak herhangi bir merkez bankasının hareketlerini takip etmiyor. Ayrıca altından daha az sayıda bulunuyor.

Şu an var olan savaşta herkes elindeki varlıkları güvende tutabilmek için kripto paralara yöneliyor.

Rusya’nın yapılan yaptırımlar konusunda kripto paraları bu yaptırımlardan kaçmak üzere kullanabilecek olması Batı ülkelerini telaşlandırıyor. Birçok analiz uzmanı da geçtiğimiz haftalarda bu konuları irdeledi. Ancak DiPasquale, kripto paraların bu amaçla kullanılamayacağını savunuyor.

Konu hakkında DiPasquale şunları söyledi:

Nakit paranın aksine Bitcoin tamamen takip edilebilir.

Dünya’daki son olaylar Bitcoin’i çok etkiledi

Tüm dünya zor dönemler geçiriyor. Sürekli bir felaket zincirinde giderken insanlar nereye yatırım yapacağını şaşırmış durumda. Genel olarak nakit parada duran kişiler enflasyondan dolayı paralarının eridiğini görüyor. Bunlardan dolayı da altın, kripto para gibi alanlara yöneliyorlar.

Özellikle pandemi ile başlayan bu süreçte Kanada’daki kamyoncuların protestosu ve Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonrasında kripto paraların değerleri ortaya çıkmaya başladı. Sınır tanımayan kripto paralar yasaklamaları dinlemeyerek gönderildikleri adreslere anında gidiyor.

Özellikle Ukrayna’ya yapılan yardımlar kripto paraların ne denli önemli olduğunu gösterdi. Zor durumdaki Ukrayna’ya 90 milyon doların üstünde kripto para bağışı yapıldı ve Rusya bunu önleyemedi.

DiPasquale’nin düşüncesi kripto paralar artık tüm dünya tarafından biliyorken savaş ve sıkıntıların azalmasıyla Bitcoin 100.000 dolar hedefine ulaşacak.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar