Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59508.26
2.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3174.54
1.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.93
0.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.8
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin 1 Trilyon $’lık Piyasa Değerini Geri Kazandı!

Kripto paralar yükselişte!

Clock
Paylaş
Bitcoin 1 Trilyon $’lık Piyasa Değerini Geri Kazandı!

Geçtiğimiz gece global kripto para piyasasının değer kazanması ile beraber, Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon $’a tekrar çıktı!

Dün gece, kripto paraların küresel piyasa değeri tam %6 artış göstererek 1,68 trilyon $’a ulaştı. Bu rakam 21 Şubat tarihinde elde edilen 1,76 trilyon $’lık tüm zamanların en yükseğine göz kırpıyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin 1 Trilyon $'lık Piyasa Değerini Geri Kazandı!300x250 muhabbit - Bitcoin 1 Trilyon $'lık Piyasa Değerini Geri Kazandı!

Veri şirketi Nomics’e göre işlem hacmi de %17 oranında artış gösterdi ve bu yükselişin büyük bir kısmı Bitcoin ve Ethereum’un güçlü performansları dolayısıyla yaşandı.

Ayrıca Ethereum, %7.6’lık bir kazançla 1.800 $’ı açtı ve kıl payı bir farkla Bitcoin’i performans olarak geride bıraktı. Bu arada, Binance Coinbase %5.5, Polkadot %4.9, Litecoin ve Chainlink ise %8 oranında artış gösterdi.

Görünüşe göre, kripto para birimlerine olan kurumsal ve şahsi ilgi, piyasa koşullarının her haline rağmen güçlü durumda. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde kripto ticaret masasını tekrar başlatacağını duyuran Goldman Sachs, kripto paralara güven tazelemişti.

Oanda’dan kıdemli bir teknik analist Edward Moya’ya göre, Bitcoin ve Ethereum’un yükselişi sürecek, çünkü büyük oyuncular hala kripto para sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi Bitcoin geçen yıldan bu yana tam %600 oranında artış gösterdi ve büyük yatırımcılar kripto paraların hala daha uzun bir yol kat etmesi gerektiğini düşünüyor.

Bu arada Bitcoin ve kripto paraların yükselmesinin aksine, dün teknoloji odaklı Nasdaq hızlı bir düşüş gördü. Google’ın ana şirketi Alphabet ve Apple %4 düşüş gösterirken, Tesla %5 kayıpla dibe inmeye devam ediyor.

Kripto para fiyatlarının yükselişinde etkili olan en büyük detay muhtemelen Joe Biden’ın onayladığı 1.9 trilyon $’lık teşvik paketi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl verilen teşvik paketi, kripto para piyasasını ciddi bir şekilde canlandırmıştı.

Bakalım, teşvik paketinin dağıtımı başladığında bizi ne gibi senaryolar bekliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar