Muhabbit

Bitcoin ABD Bankaları Tarafından Satışa Sunulacak!

ABD bankalarında Bitcoin satılacak!

Bitcoin

CNBC’nin Çarşamba günkü haberine göre, Bitcoin bu yıl ABD’deki yüzlerce bankanın müşterisine sunulacak.

CNBC’nin bildirildiğine göre, kripto muhafaza firması NYDIG, bankaların önümüzdeki aylarda kripto para birimini sağlamak için fintech şirketi Fidelity National Information Services ile işbirliği yaptı.

NYDIG başkanı Yan Zhao’ya göre bankalar, müşterilerin Coinbase gibi kripto para borsalarına para gönderdiğini gördüğü için bu desteği vermek istiyor.

Zhao, “Bu sadece müşterilerinin BTC istediğini düşünen bankaların isteği değil. Bunu yapmamız gerek, çünkü verileri net bir şekilde görüyoruz.” dedi.

Bitcoin ticareti yapan insanlar, Robinhood, PayPal ve Square gibi uygulamalara ve Nisan ayında halka açık olarak işlem görmeye başlayan kripto para borsası Coinbase gibi şirketlere yöneldiler.

Bankaların bir tedarikçisi olan FIS, borç verenlerle olan bağlantıyı idare edecek ve NYDIG, BTC saklama ve ticareti yürütme işlemleri ile ilgilenecek. Habere göre, kripto para birimleri FDIC tarafından sigortalanmayacak. Bu arada NYDIG, 10 milyar $’lık bir alternatif varlık yöneticisi olan Stone Ridge’in yan kuruluşudur.

Bitcoin kullanımının artmasının bir başka işareti ise, JPMorgan’ın ilk kez özel varlık müşterilerine aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunmaya hazırlanması olarak kayıtlara geçiyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version