Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69812.27
-1.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3787.2
2.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.79
2.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $622.3
3.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin Ağındaki Günlük İşlem Sayısı Üç Yıl Önceki Seviyelere Düştü!

Günlük Bitcoin işlem sayısı 2018 yılının seviyelerine düştü.

Clock
Paylaş
Bitcoin Ağındaki Günlük İşlem Sayısı Üç Yıl Önceki Seviyelere Düştü!

Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı, 2018 yılının Ağustos ayından beri görülmeyen bir seviyeye düştü. The Block’s Data Dashboard tarafından sağlanan verilere göre, günlük Bitcoin işlemlerinin ortalama hareketi (yedi günlük) 214.000 seviyelerini gördü. Bu sayı en son 31 Ağustos 2018’de bu kadar düşmüştü.

728×90 muhabbit - Bitcoin Ağındaki Günlük İşlem Sayısı Üç Yıl Önceki Seviyelere Düştü!300x250 muhabbit - Bitcoin Ağındaki Günlük İşlem Sayısı Üç Yıl Önceki Seviyelere Düştü!
dsfsd - Bitcoin Ağındaki Günlük İşlem Sayısı Üç Yıl Önceki Seviyelere Düştü!
Bitcoin İşlem Sayısı

Günlük işlemlerdeki bu düşüş, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan 64.000 $ seviyelerinden %50 civarında düşüşle 32.000 $ seviyelerinde seyretmesiyle paralellik gösteriyor. Son günlerdeki fiyat düşüşünün nedenleri hakkındaki spekülasyonlar her geçen gün artıyor. Bunlar, Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerinden, Çin’deki Bitcoin madencilerine yönelik baskılara kadar uzanıyor.

Bu metriklerdeki düşüş, diğer zincir üstü ölçümleri de etkilemiş görünüyor. Örneğin, Bitcoin ağındaki günlük aktif adres sayısı mayıs ayında en son görülen seviyelere paralel olarak 914.000 seviyelerine düştü. Bununla beraber günlük yeni adres sayısı da haziran ayı içerisinde 370.000 seviyelerine kadar düştü.

1212121 - Bitcoin Ağındaki Günlük İşlem Sayısı Üç Yıl Önceki Seviyelere Düştü!
Bitcoin Yeni Adres Sayısı

Son günlerdeki hem fiyat düşüşünün hem de düşük hacimlerin bir sonucu olarak, dolar cinsinden zincir içi hacim miktarı günde 17,3 milyar dolardan yaklaşık %55 düşüş ile 7,7 milyar dolar seviyelerine geldi.

image - Bitcoin Ağındaki Günlük İşlem Sayısı Üç Yıl Önceki Seviyelere Düştü!
Bitcoin Hacim

İşlem Ücretleri Düştü

Bitcoin tarafında yaşanan tüm bu olumsuz grafiklerin yanında olumlu giden bir gelişme de yaşanmış durumda. Buna örnek olarak son günlerde Bitcoin işlem ücretlerindeki düşüşler göze çarpıyor. Bu da ağın kullanımını daha ucuz hale getiriyor. Bitcoin işlemlerindeki ortalama ücret, %87’lik bir düşüşle 53 dolar seviyelerinden 7 dolar civarlarına kadar geriledi. 

Daha fazla Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar