Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60061.98
2.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.76
1.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.17
0.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.5
0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Artık Bank of America’dan Daha Büyük!

Bitcoin piyasa değeri olarak Bank of America’yı solladı!

Clock
Paylaş
Bitcoin Artık Bank of America’dan Daha Büyük!

Bitcoin, yeni yatırımcılardan daha fazla destek aldığı için, piyasa değeri olarak Bank of America’nın değerini geçmiş durumda. Ayrıca lider kripto para birimi piyasa değeri olarak PayPal’ın hemen arkasında.

AssetDash’in sağladığı verilere göre, Bitcoin (BTC) mevcut piyasa değerini son 24 saatte %3.2 artırarak 226 milyar $’ın üzerine çıktı. Bu arada, Bank of America’nın piyasa değeri ise %2 düşüş görerek 224,4 milyar $’a geriledi. Bitcoin’in bu yükselişi ve BoA’nın yaşadığı bu düşüş, Bitcoin’i PayPal’ın hemen arkasında konumlandırdı. Bu durumda Bitcoin, PayPal’ın ardından piyasanın en değerli 25. varlığı olarak sıralandı.

728×90 muhabbit - Bitcoin Artık Bank of America'dan Daha Büyük!300x250 muhabbit - Bitcoin Artık Bank of America'dan Daha Büyük!

Bununla beraber, Bank of America, bugün kripto varlığın gerisinde kalan tek varlık değildi. BTC’nin başlıca itibari para birimleri karşısındaki yükselişini değerlendiren bir site olan FiatMarketCap, Bitcoin’in piyasa değerinin, Yeni Zelanda dolarının önünde olduğunu belirtiyor.

Bitcoin şu anda, Yeni Zelanda dolarının kabaca 227 milyon $ önünde. Bu durum ile beraber, Bitcoin tüm itibarı para birimleri arasında en değerli 34. para birimi.

Geleneksel Yatırımcılar Kriptoya Yöneliyor

Federal Rezerv, pandeminin ekonomik etkisini azaltmak için birçok tartışmalı önlem aldığından, 2020’de Bitcoin’in fiyatı önemli bir ölçüde yükseldi. Bu durum finans sektöründeki önde gelen isimlerin ilk defa kriptoyu dikkate almasını sağladı.

Milyarder Warren Buffett, kripto para birimleri hakkında hislerini “temelde hiçbir değeri yok” diyerek dile getirirken, Morgan Creek Digital’den Jason Williams, Buffett’ın çok yakında Bitcoin’e yatırım yapabileceğini düşünüyor. Williams, firmadaki “genç yöneticilerin ve analistlerin” Buffett’ın haber olmadan bile BTC satın alma kararını verebileceklerini söyledi.

Riskten korunma fonu Tudor Investment Corporation’ın kurucusu Paul Tudor Jones, Bitcoin’in portföyünün bir parçası olduğunu söylediğinden beri hala yatırım yapmakta.

Kripto dünyasının bir başka yüzü, son zamanlarda Gemini borsasını kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss ile konuşan Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy. İkiz kardeşlerin yardımıyla Portnoy, ilk kripto alımını yapmış bulunmakta. Portnoy yaklaşık 200.000 $’lık Bitcoin ve 50.000 $’lık Chainlink satın almış durumda.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar