Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66055.25
0.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3554.37
4.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.02
1.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.3
1.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin ATH Özel Fiyat Analizi 20.10.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin ATH Özel Fiyat Analizi 20.10.2021

Herkese iyi akşamlar. Bugünkü fiyat analizi yazımda Bitcoin fiyat grafiğini inceleyeceğim. Özellikle ATH (All Time High- Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi) yapmışken Bitcoin’i incelemezsek büyük bir ayıp etmiş oluruz.

BTC Fiyat 20 Ekim 2021

Büyük bir mutlulukla Bitcoin bir önceki tepe noktası olan 65.000 dolar (yaklaşık olarak) seviyesini geçtiğini belirtiyorum. Yazıyı hazırladığım saatte 66.400 dolar seviyesinden işlem görmekte.

728×90 muhabbit - Bitcoin ATH Özel Fiyat Analizi 20.10.2021300x250 muhabbit - Bitcoin ATH Özel Fiyat Analizi 20.10.2021

BTC Grafik 20 Ekim 2021

tYOGucDl - Bitcoin ATH Özel Fiyat Analizi 20.10.2021
Bitcoin fiyat grafiği 20.10.2021. Günlük grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Hatırladığım kadarıyla ilk defa fiyat analizi yazımda günlük grafik paylaşıyorum. Bunu paylaşmamın sebebi genel vadedeki Bitcoin hareketini görmek.

BTC Analiz 20 Ekim 2021

Grafikteki yeşil bölgeler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç seviyelerini oluşturmaktadır. Aslında Bitcoin’in ATH yapmasıyla bunların tümü artık bizim için birer destek seviyesi.

Birçok kişinin aklındaki soru şu, artık dirençleri neye göre belirleyeceğiz. Genelde teknik analistler (ben de dahil olmak üzere) fraktal destek/dirençleri kullanırız. Ancak bunun için geçmişte fiyatın o bölgede işlem görmüş olması gerekir. Bir parite ATH yaptığında haliyle daha önce ulaşmadığı seviyelere çıkmış oluyor. Bundan dolayı da fraktal destek/direnç metodu yetersiz kalıyor. Bir çözüm fibonacci seviyeleri olabilir. Ancak fibonacci seviyeleri de maalesef ki güçlü bölgeler değillerdir.

Benim izleyeceğim ve şu an için bana en makul görünen durum çözüm trend takibi yapmak. Satış yapmak için yükseliş trendinin bozulmasını beklemek. Bu stratejide belki tepe noktasından satamam ancak tepe bölgesine yakın noktalardan çıkış yapacağımı düşünüyorum.

BTC Yorum 20 Ekim 2021

Geçmiş fiyat verilerine baktığımda Bitcoin her ATH yaptığında fiyatın yükselerek yoluna devam ettiğini gördüm. Yani ATH yaptıktan sonra fake kırılım gibi davranıp geri düşmemiş. Bu seferki ATH’de de aynı şekilde yoluna devam etmesini bekliyorum. Ancak bir yandan da tedbiri elden bırakmayıp stopları eksik etmiyorum.

Bu analize TradingView üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar