Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68700
1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3874
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.23
0.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin ATM’lerine Ethereum Seçeneği Ekleniyor!

Bitcoin of America, Bitcoin ATM’lerine Ethereum seçeneğini ekliyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin ATM’lerine Ethereum Seçeneği Ekleniyor!

Popüler bir dijital para dönüşüm servisi olan Bitcoin of America, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na para hizmeti veren bir işletme olarak kayıtlıdır. Kısa süre önce Bitcoin of America, Bitcoin ATM makinelerine yeni bir seçenek eklediğini duyurdu. Kullanıcılar, Bitcoin ATM’lerinden hem Ethereum satın alabilecek hem de satabilecek.

728×90 muhabbit - Bitcoin ATM'lerine Ethereum Seçeneği Ekleniyor!300x250 muhabbit - Bitcoin ATM'lerine Ethereum Seçeneği Ekleniyor!

Bitcoin of America, Bitcoin ATM’lerine Ethereum’u dahil etmeye karar vermekle beraber Kripto para birimi Ethereum’un da çok kullanılan ve güvenilir bir kripto para birimi olduğuna karar vermiş gibi görünüyor. Bitcoin alan insanlar genelde hold etmek için almış oluyor. Ethereum ise bir çok yerde kullanıldığı için Bitcoin ATM’lerinde Ethereum seçeneğinin olması kullanıcılar için de iyi olacağa benziyor.

31 eyallette Bitcoin ATM’si bulunan Bitcoin of America’nın, toplam yaklaşık 1300 makinaya sahiptir. Bitcoin of America çevrim içi olarak Litecoin seçeneğini de sunuyor.

Bitcoin of America’nın BTC ATM’leri, geleneksel ATM’ler gibi çalışır. İlki, ATM’lerde müşteriler banka kartından nakit para yatırabilir. İkincisi, kullanıcılar kripto paraları nakit olarak satın alabilir. Sonuncusu ise müşteriler, nakit karşılığında kripto paralarını satabilir.

El Salvador ABD’ye Bitcoin ATM’si Kuruyor

Bundan yaklaşık 3 ay önce El Salvador kendi ülkesine 300’e yakın kripto para ATM’si kurdu. Geçen ay El Salvador, ABD’ye Bitcoin ATM’si kurmaya başladı. Kurulan ATM’lerle kullanıcılar Bitcoin ile ilgili işlemlerinden daha az komisyon ödeyecek.

Komisyonsuz olarak işletilecek olan ATM’lerden şimdilik 10 tane kurulması bekleniyor. ATM’ler ile çalışanlar ülkelerine masrafsız bir şekilde para gönderebilecek. ABD’de çalışanlar, başka ülkelerdeki ailelerine ve arkadaşlarına rahatça para gönderebilecek.

Bukele tarafından paylaşılan verilere göre Los Angeles, San Francisco, Atlanta, Georgia ve Chicago’da bulunması planlanan ATM’ler Bitcoin transferlerine aracılık edecek.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar