Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59267.72
5.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3349.77
3.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.18
2.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.3
3.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Balinalarının Hareketleri Nasıl? Ayı Mı Boğa Mı?

Bitcoin balinaları 19 Mayıs tarihinden bu yana artış gösterdi, hareketleri nasıl?

Clock
Paylaş
Bitcoin Balinalarının Hareketleri Nasıl? Ayı Mı Boğa Mı?

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para geçtiğimiz 19 Mayıs’ta büyük bir düşüş yaşamıştı. 60 bin dolardan işlem gören Bitcoin şu anda 35-37 bin dolar aralığından işlem görmekte.

Bir aylık Bitcoin fiyat grafiği, Tradingview

Bu büyük düşüşün sonrasında birçok kripto para yatırımcısı boğa piyasasının sonlanacağını düşünüyor. Bunu destekleyen verilerle birlikte desteklemeyen veriler de mevcut.

Santiment’in verilerine göre cüzdanında en az 1.000 BTC bulunduran Bitcoin balinalarının sayısı, 19 Mayıs’ta meydana gelen düşüşle birlikte artış gösterdi. 19 Mayıs tarihinde 7,82 milyon civarında olan balinaların sayısı geçtiğimiz haftanın başında üç ayın en yüksek seviyesi olan 7,91 milyonu buldu.

Binance BannerBinance Banner

Cüzdanında 1000 BTC tutan adreslerin sayısı, Santiment

Santiment, Bitcoin fiyatında meydana gelen düşüşle sayılarını artıran balinaların boğa piyasası için bir güven oyu olduğunu öne sürüyor. Boğanın en önemli paydaşları olan balinaların çantalarını artırması Santiment’e göre iyi bir işaret.

Glassnode Verileri

Glassnode üzerinden alınan veriler de Santiment verilerini destekler nitelikte. Bitcoin fiyatının düşüşü ile balinaların sayısındaki artış net bir şekilde gözlenebiliyor.

Cüzdanında 1000 BTC tutan adreslerin sayısı, Glassnode

Bununla birlikte Blockchain analitik firması Glassnode’a göre, uzun vadeli hodler’ların yani balinaların artışı ayı trendi sırasında birikime işaret ediyor. Veriler, balinaların ve uzun vadeli hodler’ların kripto para biriminin beklentilerinden emin oldukları anlamına gelmekte.

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşle dipten alma çabasına giren kripto para yatırımcılarının sayısı 19 Mayıs’tan bu yana 80 binden fazla. Balinaların hareketleri ve Çin’in tutumu, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi hâline getirmesi gibi birçok olay, ayı piyasasına girişi veyahut boğa piyasasında kalışı etkilemekte. Bugün Amerika’da Federal Rezerv’in açıklamasının da etkileyeceği düşünülüyor. Yakın zamanda 30 bin doların altına düşmesinin, ayı piyasasına bir sürükleniş olacağını düşünen analistler de mevcut.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar