Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66006
0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3397.37
-2.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.03
-2.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.4
-0.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin borsa rezerv artışında kısa vadeli yatırımcıların rolü

Clock
Paylaş
Bitcoin borsa rezerv artışında kısa vadeli yatırımcıların rolü

CryptoQuant verilerine göre Bitcoin borsa rezervleri geçen haftadan beri artış gösteriyor. Analistler, Alman hükümetinin borsalara yaptığı transferlerin bu artışın nedeni olmadığını, bunun yerine merkezi borsalarda kısa vadeli yatırımcıların ticaret faaliyetlerindeki artışın etkili olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Bitcoin borsa rezerv artışında kısa vadeli yatırımcıların rolü300x250 muhabbit - Bitcoin borsa rezerv artışında kısa vadeli yatırımcıların rolü

Bitcoin Borsa Rezervlerindeki Artış

Geçtiğimiz hafta Bitcoin borsa rezervlerinde artış yaşandı. CryptoQuant verilerine göre bu artışın nedeni kısa vadeli yatırımcıların ticaret faaliyetleri. Geçen Cumartesi, Bitcoin borsa rezervleri 2,767,490 iken, bu hafta %0.5 artarak 2,779,197’e ulaştı. Bu durum, Bitcoin arzındaki baskıların hafiflediğini gösteriyor.

Kısa Vadeli Yatırımcıların Etkisi

CryptoQuant Araştırma Başkanı Julio Moreno rezervlerdeki artışın Binance, OKX ve Bitfinex gibi merkezi kripto para borsalarındaki rezervlerin artmasından kaynaklandığını belirtti. Moreno bu artışın Alman hükümetinin el koyduğu Bitcoin transferleriyle ilgili olmadığını, kısa vadeli yatırımcıların faaliyetlerinin etkili olduğunu vurguladı.

Arkham verilerine göre Alman hükümeti şu anda elinde 10,000’den az Bitcoin bulunduruyor. Hükümet bu Bitcoin’lerin büyük bir kısmını Kraken, Bitstamp ve Coinbase gibi merkezi borsalara transfer etti. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar