Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67102.14
0.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3467.01
-1.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.72
7.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.3
-0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Bitcoin Borsası Mt. Gox, Geri Ödeme Süresini Bir Yıl Daha Uzattı

Uzun yıllardır alacaklarını tahsil edemeyen kullanıcılar için ödeme tarihi 31 Ekim 2023’ten 31 Ekim 2024’e ertelendi.

Clock
Paylaş
Bitcoin Borsası Mt. Gox, Geri Ödeme Süresini Bir Yıl Daha Uzattı

Bitcoin borsası Mt. Gox‘un mütevelli heyeti başkanı Nobuaki Kobayashi, alacaklılar için geri ödeme süresinin 1 yıl daha ertelendiğini açıkladı. Uzun yıllardır alacaklarını tahsil edemeyen kullanıcılar için ödeme tarihi 31 Ekim 2023’ten 31 Ekim 2024’e ertelendi.

728×90 muhabbit - Bitcoin Borsası Mt. Gox, Geri Ödeme Süresini Bir Yıl Daha Uzattı300x250 muhabbit - Bitcoin Borsası Mt. Gox, Geri Ödeme Süresini Bir Yıl Daha Uzattı

Uzatmanın ayrıntılarına gelince, Kobayashi 21 Eylül’de bir mektup yayınladı ve uzatmanın koşullarını açıkladı. Kayyum, geri ödeme programının temelini, erken toplu geri ödeme ve ara ödemeleri uzatarak değiştirdi. Kobayashi, gerekli bilgileri sağlayan alacaklılar için bazı geri ödemelerin yıl sonuna kadar başlayabileceğini öne sürdü. Ancak “programın koşullara bağlı olarak değişebileceğini” belirterek daha fazla gecikmeye de olanak tanıdı.

Mt. Gox’un tarihi, kripto para dünyasında iyi bilinir. Bir zamanlar Bitcoin işlemlerinin büyük bir bölümünü yöneten devasa bir borsaydı. Ancak 2014 yılında meydana gelen büyük bir hack saldırısı borsanın iflasına yol açtı. Bu olay, yaklaşık 24 bin alacaklıyı ve toplam Bitcoin arzının yaklaşık %4’ünü temsil eden 850 bin BTC’nin kaybolmasına neden oldu.

10 Yıllık Bekleyiş Devam Ediyor

Şu anda Mt. Gox’un elinde 142 bin Bitcoin, 143 bin Bitcoin Cash ve 69 milyar Japon Yeni bulunuyor. Bu, iflas eden borsanın alacaklılarına geri ödeme yapmak için 5 milyar doların üzerinde bir miktar gerektiği anlamına geliyor. Bu miktar tasfiye edildikten sonra kripto piyasalarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Uzun yıllardır bekleyen alacaklılar için bu son uzatma özellikle rahatsız edici, çünkü bekledikleri varlıkların likiditesi ve değeri konusundaki belirsizlik artıyor. Aynı zamanda, Bitcoin fiyatları üzerindeki aşağı yönlü baskıyı hafifletse de sürekli erteleme yeni kurumsal yatırımcıları kripto para alana girmekten caydırıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar