Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61222.58
7.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3332.78
3.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.14
0.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411
4.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 04.03.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 04.03.2022

Herkese iyi akşamlar, bu akşamki yazımda Bitcoin fiyat grafiğini inceleyeceğim. Ukrayna/Rusya savaşı ile birlikte dünya piyasalarında sert hareketler olmaya başladı. İlk haberlerle birlikte düşüş yaşayan Bitcoin sonrasında yükselerek 46.000 dolar bandını test etmişti.

BTC Fiyat 4 Mart 2022

Birkaç gün önce 45.000 dolar seviyesini aşan Bitcoin maalesef ki burada pek tutunamadı. Sonrasında ise ardı ardına kırmızı mumlar oluşturmaya başladı. Yazıyı hazırladığım sırada 40.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance BannerBinance Banner

BTC Grafik 4 Mart 2022

Bitcoin fiyat grafiği 04.03.2022. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında listeli Bitcoin/Tether (BTC/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

BTC Analiz 4 Mart 2022

Grafikteki yeşil alanlar ve beyaz yatay çizgiler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim kısa ve orta vadedeki destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bu bölgelerden 46.000 dolar seviyesinin bizim için ekstra kritik olduğunu bilmekteyiz. Bu bölge destek olarak oldukça güzel çalışmıştı. Kırıldıktan sonra da güçlü bir direnç olarak karşımıza çıkmakta.

Genel olarak grafiğe baktığımızda orta vadedeki bir yükseliş için henüz bir yapı veya formasyon oluşmadığını görmekteyiz. Son zamanlarda kısa vadeli yükseliş trendleri oluşsa da bunlar 46.000 dolardaki direnç bölgesinde son bulmaktalar.

Şimdilik 46.000 dolar bölgesi kırılmadıkça kripto para piyasasına temkinli yaklaşmaya devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar