Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63492.05
2.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3467.4
1.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.23
-2.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.6
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 06.09.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 06.09.2021

Herkese iyi akşamlar. Bir süredir tatilde olduğumdan dolayı fiyat analizi yazı ve videolarıma ara vermiştim. Geri döndüğüm için yeniden düzenli olarak yazmaya devam edeceğim. İlk olarak da Bitcoin fiyat analizi yazısı hazırlamak istedim. Bitcoin uzun zamandır takip ettiğim ve sizlerle paylaştığım bir direnç seviyesine geldi. Şimdi son durumu hep birlikte inceleyelim.

Binance BannerBinance Banner

BTC Fiyat 6 Eylül 2021

Bitcoin, Bybit borsası BTCUSD süresiz kontrat verilerine göre bugün öğlen saatlerinde 52250 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak bu seviyede tutunamadı ve biraz gerileyerek şu an 51700 dolar seviyesinden işlem görmekte.

BTC Grafik 6 Eylül 2021

Bitcoin fiyat grafiği 06.09.2021. 4 Saatlik grafik veriler Bybit borsasına aittir.

ByBit borsasındaki BTCUSD süresiz kontratı fiyat grafiği. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve Tradingview’den temin edilmiştir.

BTC Analiz 6 Eylül 2021

Grafikteki yeşil bölgeler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bu bölgeler biraz geniş durmaktalar, bunun sebebi de büyük zaman dilimine ait olmaları ve fiyat hakkında genel olarak bilgi verme amaçlı olmalarıdır.

Bitcoin’in şu an sınırında bulunduğu 52000-53000 dolar direncinin önemini önceden de birkaç defa yinelemiştim. Kısaca açıklayacak olursam, bana göre orta vadedeki önemli bir bölge. Fiyat 30000 dolardan şimdiye kadar yükselirken büyük bir düzeltme yapmamış durumda. Buranın da önemli bir bölge olduğundan dolayı düzeltme ihtimali için burayı düşünüyorum. Ancak dediğim gibi “ihtimal”. Çünkü burası ne kadar önemli bir direnç olsa da kesin bir dönüş göstergesi bulunmuyor. Sadece bu dirençte dikkatli olmayı ve bearish bir formasyon oluşursa da düzeltme ihtimalini daha yakından ele almayı düşünüyorum.

BTC Yorum 6 Eylül 2021

Yukarıda da aslında bahsettim ama düşüncelerimi kısaca özetleyeyim. Bitcoin fiyatı şu an bir direnç bölgesinin sınırında bulunmakta. Haliyle buradan ret alma olasılığı var. Bundan dolayı bu bölge kırılmadıkça dikkatli olmayı seçiyorum ben.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar