Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51759.72
1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3067.99
3.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
2.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.2
1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 17.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 17.05.2021

Herkese selamlar ben CryptoTepe fiyat analizi yazımda bugün biraz bullish bakmak istiyorum. Bullish Wolfe formasyonunu anlatacağım ve marketin demirbaşı olan BİTCOİN grafiği üstünde göstereceğim. Sizin de olumlu bir bakış acısı görmek için sabırsızlandığınızı biliyorum. Lafı çok uzatmadan incelemeye geçelim.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin BTC fiyat grafiği 17.05.2021. Günlük grafik veriler Binance borsasına aittir.

BTC şuan 40-42K dolar seviyesindeki fraktal destek bölgesinde burada tepki alması ve yeni bir LL (Düşük Dip) oluşturması en azından düşen trendini test etmesi acısından markete yükseliş getirebilir. Gelelim wolfe formasyonuna.

Wolfe Formasyonu

Wolfe formasyonu 1-2-3-4-5 şeklinde 5 dalgadan oluşmaktadır. Pek çok trader için karmaşık gelse de detayları çok net ve basittir. Bullish wolfe formasyonunda 1-3-5 noktaları diplerden oluşur ve 2-4 noktaları tepelerden oluşmaktadır. Formasyon ödül/risk bakımından oldukça yüksektir ve hiçbir formasyon %100 başarı oranına sahip değildir.

Wolfe formasyonunda false breakout diye adlandırılan 5. dalga trend altında oluşması sonrası formasyon ivmeli bir yükseliş gerçekleştirmesi beklenir.

Gelelim formasyonun giriş stop ve hedef kısmını anlatmaya. İşlemimizin giriş yeri 5. dalganın ardından 1-3 diplerinden gelen trend çizgimizin üstüne çıkmasıyla ve/veya retest yapmasıyla pozisyona girilir. Formasyonun stop noktası kitabi bilgilere göre 5 numaralı dip bölgemizin altı olarak geçmektedir.

Son olarak hedef bölgesi 4 numaralı tepe bölgemiz TP1 olarak kabul edilir ve 1 ile 4 numaralı seviyenin birleştirilmesi sonucu oluşan trend çizgisini de TP2 olarak kabul ederiz.

Bugünkü fiyat analizi yazımızda Wolfe formasyonunu da kısaca anlatmış olduk. Markette gördüğünüz farklı coinler üzerinde uygulayıp kazanç sağlamanıza vesile oluruz umarım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar