Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56831.1
2.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3235.51
0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.26
-0.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.4
-1.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.01.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.01.2022

Herkese iyi akşamlar bu akşamki fiyat analizi yazımda Bitcoin grafiğini inceleyeceğim. Bildiğiniz üzere son birkaç günde yaşanan düşüşler kripto para piyasasını kırmızıya boyadı. Haliyle birçok yatırımcının portföyü olumsuz etkilendi. Bu yazıda Bitcoin grafiğinin son durumuna bakacağız.

Binance BannerBinance Banner

BTC Fiyat 24 Ocak 2022

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 41.000 dolar seviyesindeki desteğini kırarak hızlı bir düşüş yaşamıştı. Şu an fiyat biraz durulur gibi olmuş durumda. Yazıyı hazırladığım saatte 35.800 dolar bandından işlem görmekte.

BTC Grafik 24 Ocak 2022

Bitcoin fiyat grafiği 24.01.2022. 2 Saatlik grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Binance borsasında işlem gören Bitcoin/Tether paritesine ait fiyat verileri. Grafik 2 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

BTC Analiz 24 Ocak 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bitcoin grafikte görünen düşen trendi kırdıktan sonra tüm kripto para piyasasında yeşil mumlar görmeye başladık. Ancak maalesef ki bu durum pek uzun sürmedi ve ardı ardına kırmızı mumlar oluşmaya başladı.

Şu anki görünüme baktığımızda pek güçlü olmayan bir destek bölgesi üzerinde olduğumuzu göreceksiniz. Zaten fiyat bu bölgeyi oldukça rahat kırabilmekte. Ancak burada bir pozitif RSI uyumsuzluğu ihtimali bulunmakta. Fiyattaki ve RSI’daki son iki dip bölgesine bakarsak uyumsuzluk olduğu göze çarpmakta. Burası çalışırsa yukarı yönlü küçük bir hareket görmemiz olası.

BTC Yorum 24 Ocak 2022

Yukarıda RSI uyumsuzluğundan bahsettim ama bu küçük bir yapı. Yani etkisi çok da büyük olmayacaktır. Büyük bir dönüş hareketi için farklı yapıların oluşması gerektiğini düşünüyorum

Bu analize Tradingview üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde BTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar