Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64927.27
1.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3104.4
1.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.83
4.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.7
1.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.05.2021

Merhabalar ben Draco. Bugünkü fiyat analizi yazımda kripto para piyasasının lideri Bitcoin’i inceleyeceğim. Hem Bitcoin yatırımcıları hem de altcoin yatırımcıları Bitcoin grafiğini takip ediyorlar. Bunun sebebi Bitcoin’de yaşanan hareketlerin altcoinleri de etkilemesi. Yani kripto para piyasası direkt olarak Bitcoin’e bağlı diyebiliriz. Lafı fazla uzatmayayım ve Bitcoin fiyat grafiğine geçelim.

728×90 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.05.2021300x250 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.05.2021
96ATkTHa - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.05.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 24.05.2021. 4 Saatlik grafik veriler Bitmex borsasına aittir.

İlk olarak büyük zaman diliminde takip ettiğim grafiği paylaşmak istedim. Burada sadece genel vadede takip ettiğim destek ve dirençlere değineceğim. Görmüş olduğunuz üzere bu grafikte sadece 4 bölge belirledim. Bunlar ile fiyatın genel vadesi hakkında fikir sahibi oluyorum. Şimdi de küçük zaman dilimine geçip biraz daha detaylı inceleyelim.

Küçük Zaman Dilimindeki Bitcoin Grafiği

Şimdi saatlik bitcoin grafiğine bakıp daha detaylı inceleyelim.

uDKLHevF - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 24.05.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 24.05.2021. Saatlik grafik veriler Binance borsasına aittir.

Saatlik grafikte mükemmel olmayan bir trend bulunmakta. Bitcoin bu trendi kırmış şu anda. Ancak mükemmel olmadığından dolayı ben bu trende göre işlem açmaktan kaçındım. Ancak muhtemelen bu trend çalışacak. Ama benim stratejime uymadığı için ben bu trendi kullanmadım.

Bir de grafikte TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) ihtimali bulunmakta. Eğer fiyat bu seviyeden düşüş yaşayıp trende retest yapar ve tekrar yükselirse bu yapının tamamlayacağını düşünüyorum. Ancak dediğim gibi bu bir ihtimal. Aklınızın bir kenarında bulunsun diye belirtmek istedim sadece.

Bazı arkadaşlar da grafikteki ikili dip ihtimalini belirtmekteler. Bundan dolayı bunu da kısaca tartışmak istedim. Bitcoin 30k bandını iki defa test ettiğini görmekteyiz. İkinci dip 31250 civarından dönmüş durumda. Bu iki dip için ikili dip yapısı konuşulmakta. Ancak bana göre bu yapının bazı sorunları bulunmakta. İlk olarak iki dip simetrik değil. İkincisi ilk dipte büyük bir fitil bulunmakta, bu da yapının olumsuz yanlarından biri.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar