Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56371.1
9.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3233.21
4.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.39
5.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.4
2.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 26.09.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 26.09.2021

Herkese iyi akşamlar. Birkaç gündür şehir dışında olduğumdan dolayı analiz yazılarını biraz aksatmıştım. Bitcoin fiyat analizi ile tekrar başlamak istedim. Yine Çin’den gelen haberlerle kripto para piyasası olumsuz etkilenmişti. Şimdi Bitcoin grafiğindeki son duruma bakalım.

Binance BannerBinance Banner

BTC Fiyat 26 Eylül 2021

Bitcoin son zamanlarda 41.000 dolar desteğini birkaç defa test etti. Ancak şu an için burası kırılmış değil. Fiyat altına sarksa da bunlar fitil olarak kaldı. Yazıyı hazırladığım saatte ise 43.200 dolar bandından işlem görmekte.

BTC Grafik 26 Eylül 2021

Bitcoin fiyat grafiği 26.09.2021. 4 Saatlik grafik veriler Bybit borsasına aittir.

ByBit borsasındaki BTCUSD süresiz kontrat fiyat grafiği. Grafik logaritmik ve 4 saatlik zaman dilimindedir. Grafik Tradingview’den temin edilmiştir.

BTC Analiz 26 Eylül 2021

Grafikteki yeşil alanlar 4 ve 6 saatlikte yani orta vadede takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Grafikteki bazı ince bölgeler de daha küçük zaman dilimine ait bölgelerdir.

Grafiğe ilk olarak göz gezdirdiğimizde fiyat hareketinin sağ tarafında yani son zamanlarda (20 Eylül sonrası) 41.000 dolardaki destek bölgesinin sıkça test ettiğini görmekteyiz. Fiyat bu bölgenin altına sarksa da bunlar fitil olarak kalmış durumda. Buradaki olumsuz durum şu, fiyat bu desteği her test ettiğinde bu bölge giderek zayıflamakta. Haliyle fiyat bu bölgede dolaşırken risk giderek artmakta. Bu destek kırıldığında ise 37.000 dolar bölgesindeki desteği ilk hedef olarak alacağım ve buradan da dönüş formasyonu kovalayacağım.

BTC Yorum 26 Eylül 2021

Yukarıda biraz olumsuz konuştum gibi durabilir. Ancak sadece riski belirtmek istedim. Şu an bir destek bölgesindeyiz ve destek kırılmadıkça short işlem aramayacağım.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar