BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 28.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz (28.10.2020). Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Aslında bugün farklı bir konsept hazırlayacaktım. Analizlerini hazırladığımız coinlerin şu anki durumları nedir, analizler nasıl çalışmış onları inceleyecektik. Ancak Bitcoin’de büyük bir hareket geldiği için Bitcoin Fiyat Analizi hazırlamaya karar verdim.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 28.10.2020. 1 saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Son zamanlarda yaşadığımız yükselişlerle beraber kripto piyasasındaki bir çok kişi mutlu iken bu sabah gelen düşüş moralleri biraz bozdu. Düşüşlerden sonra doğal olarak akla ilk gelen sorulardan biri en önemli destek nerede, bu düşüş nerede sonlanacak. Bu yazıda aslında biraz daha buna odaklanacağız.

Şu an görebileceğiniz üzere düşüş trend bölgesinden tepki almış durumda. Bundan dolayı takip edeceğimiz ilk yer bu bölge olacak. Tekrar bu trend üzerine gelirse temkinli olmakta fayda var.

Hemen sonrasında ise 12650-12700 dolar desteği bulunmakta. Ancak açıkçası ben o bölgeye yeterince güvenmiyorum. Bu yüzden o bölgede işlem yapmak bana riskli gelmekte. Fiyat o bölgeye gelir ve orada bullish bir yapı oluşturursa o zaman işler değişir tabi.

Bu grafikte güvendiğim destek bölgesi ise 12300-12400 bölgesi. Diğerlerine göre daha sağlam bir destek olduğunu düşünüyorum. Eğer üstteki trendi kırarsa bu bölgeden tepki alacağını düşünüyorum.

Ek olarak şunu da belirtmek istiyorum. Bugün yaşadığımız düşüş ile çoğu altcoin yatay desteklerine veya trend desteklerine geldiler. Buradan hepsini paylaşamıyorum şu an, çok uzun olacağından dolayı. Ancak vakit bulursam yarın twitter adresimden paylaşmaya çalışacağım.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler