Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66297.34
-0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3203.26
0.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.32
-2.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.8
1.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.05.2021

Merhabalar ben Draco. Bugünkü fiyat analizi yazımda kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin grafiğini inceleyeceğim. Zaten Bitcoin hakkında bilgi vermeme gerek yok diye düşünüyorum. Kripto paralara yatırım yapanların yanında yatırımı olmayan insanlar bile Bitcoin hakkında bir şeyler söylemekte. Lafı fazla uzatmadan fiyat grafiğine geçelim isterseniz.

728×90 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.05.2021300x250 muhabbit - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.05.2021
XSuarNe7 - Bitcoin BTC Fiyat Analizi 31.05.2021
Bitcoin BTC fiyat grafiği 31.05.2021. 2 Saatlik grafik veriler Bitmex borsasına aittir.

Grafikteki yeşil alanlar büyük zaman diliminde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini temsil etmekte. Bunlar büyük zaman dilimindeki destek ve dirençler olduğundan dolayı sadece genel vadedeki gidişat hakkında bilgi vermekteler. Bu bölgelere göre spot işlem yapılabilir ama margin trade için oldukça riskli olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin’de Son Yorum

Şu an baktığımızda Bitcoin’in yaşadığı büyük düşüşten sonra gayet iyi bir şekilde akümüle olduğunu görmekteyiz. Umalım ki bu akümülasyonun sonu Bitcoin’in tekrar yükseliş trendine girişiyle bitsin.

Grafikte bir 0,618 bölgesi görmektesiniz. Burayı aslında tweet atarak açıklamıştım. 24-27 Mayıs yükseliş kısmının 0,618 düzeltmesini temsil ediyor orası. Bunu çokça vurgularım, Bitcoin 0,618 fibonacci geri çekilme seviyesini oldukça fazla sevdiğini düşünmekteyim. Bundan dolayı Bitcoin grafiğindeki bir çok hareketin 0,618 bölgesinden döndüğünü görebiliriz.

Şimdi gelelim grafikteki mor trende. Açıkçası benim için burası oldukça önemli bir trend. Bu trend kırılırsa yükseliş için oldukça güzel bir gösterge olacağını düşünüyorum. Ayrıca buranın kırılmasının etkisiyle bir çok altcoin grafiğinde bulunan Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonunun da kırılıp aktif olacağını düşünüyorum.

Yazıyı biraz toparlayıp özetleyecek olursam, şu an Bitcoin grafiğinin olumlu olduğunu düşünüyorum. Eğer daha da yükselip mor düşen trend kırılabilirse daha da olumlu olacağım. Fiyat 33000 dolar bandına tekrar inmediği müddetçe bu düşüncelerimi koruyacağım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar