Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63606.07
2.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3059.55
5.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.34
15.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin (BTC) Hash Rate Yeni Rekor Kırdı!

Dünyanın ilk blok zinciri ağı artık çok daha güvenli olduğunu kanıtladı.

Clock
Paylaş
Bitcoin (BTC) Hash Rate Yeni Rekor Kırdı!

Blockchain.com‘dan alınan son verilere göre, Bitcoin’in (BTC) hash rate 12.02.2022 Cumartesi günü 2022’nin en büyük yükselişini kaydetti. Saniyede 188.40 olan (EH/s) sadece bir günde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 248.11 EH/s’ye sıçradı.

728×90 muhabbit - Bitcoin (BTC) Hash Rate Yeni Rekor Kırdı!300x250 muhabbit - Bitcoin (BTC) Hash Rate Yeni Rekor Kırdı!

13.02.2022 Pazar günü değer yine 209.63 EH/s’ye düştü fakat dünyanın ilk blok zinciri ağı artık çok daha güvenli olduğunu kanıtladı.

Dolandırıcılık işlemleri ya da aynı Bitcoin’in iki kez kullanıldığını bildirmek (çifte harcama) gibi saldırılarda daha fazla bilgi işlem gücü gerektiği için hash rate’in yüksek olması avantaj sağlar. Hash rate’in yüksek olması ağın daha güvenli olduğu anlamına gelir.

btc hash rate 2022 02 14.jpg - Bitcoin (BTC) Hash Rate Yeni Rekor Kırdı!

Bitcoin madenciliği zorluğunun rekor seviyeye ulaşması (yeni bloklar bulmanın zorluk ölçüsü) artan bir hash rate ile bir araya geldiğinde madenciler; Bitcoin ağına uzun vadeli sermaye yerleştirmeye gider ve daha istekli olduklarını gösteren oldukça güçlü bir yükseliş sinyali verirler.

Son verilere göre, Bitcoin madencilik zorluğu bu değerin yeniden ayarlanmasıyla bu hafta içinde %3,24 artabilir.

Bitcoin Madencileri Çin’den Ayrıldıktan Sonra Hash Rate Toparlanmaya Başladı!

Aynı zamanda birkaç büyük Bitcoin madencilik şirketi; ABD, Rusya ve Kazakistan gibi ülkelere taşındığı için Bitcoin’in hash rate’i o zamandan beri sürekli bir toparlanma ve yükselme gösteriyor.

Hash rate’deki bu son artış; enflasyonun arttığı, dünya çapında jeopolitik gerilimlerin yükseldiği ve küresel piyasalardaki olumsuz hareketlerin olduğu bir ortamda geldi.

Enflasyon, Rusya-Ukrayna Krizi ve Piyasalar

ABD enflasyonu bildiğiniz gibi geçen hafta son 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Yatırımcıların birçoğu kripto paralar da dahil olmak üzere riskli bulduğu varlıkları elden çıkardılar.

ABD başkanı Biden ise, geçen hafta Rusya’nın Ukrayna’ya “herhangi bir zamanda” büyük bir saldırı başlatabileceğini açıkladı. Ardından Bitcoin fiyatı neredeyse %4 düşerken, bazı hisse senedi endekslerinde %1,43 ile %2,78 arasında düşüş hareketleri gözlemlendi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar