Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51663.23
2.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3016.49
3.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.78
4.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.2
2.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Bitcoin Din mi Oluyor?

Reddit’te bitcoin ile ilgili konuşulan son konulardan biri dikkat çekme konusunda hiç vakit kaybetmedi çünkü bu konu 3 önemli kavramı kapsıyor: Din, vergi, bitcoin…

Clock
Paylaş
Bitcoin Din mi Oluyor?

Reddit’te bitcoin ile ilgili konuşulan son konulardan biri dikkat çekme konusunda hiç vakit kaybetmedi çünkü bu konu 3 önemli kavramı kapsıyor: Din, vergi, bitcoin…

Soruyu soran kişi, vergiden muaf bir bitcoin kilisesinin ya da tapınağının kurulmasının mümkün olup olmadığını merak ediyor. Cevaplarsa okunmaya değer.

Binance BannerBinance Banner

“IRS (ABD GELİRLER İDARESİ) yeni açılan kiliselerle ilgili vergi kaçırmaya yönelik olabileceğini düşünerek çok sorun çıkartıyor. Böyle bir talepte bulunursanız bunu defalarca reddedeceklerdir. Bu, onlarca yıl sürecek bir savaş, özellikle de bu talebinizi bir finansal enstrüman etrafında şekillendiriyorsanız. Bunun yerine üniteryen bir kilise ayarlasan ve kilise işlerini bitcoin ile yapsan ve çok iyi de bir vergi danışmanın olsa işi çok daha kolay olur.”

“Aslında fikrin çok da uç değil; Scientologistler gezegenler arası bir lord olan Xenu’ya taptıklarını söylediler ve bunu başardılar.”

Bunun gibi yorumlar aslında böyle bir şeyin gayet de mümkün olduğunu düşündürüyor.

Bazı kişiler bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun peygamber olduğunu düşünse de bir bitcoin tapınağı fikri sadece bu kişilere ait değil. Bitcoin tapınağı fikri çoğu kişinin dikkatini vergi muafiyetinden ötürü çekiyor ve insanların önünde Scientology gibi bir örnek varken umutlanmaları çok normal.

Kim bilir belki zaman içinde bitcoin de, Scientology gibi arkasına güçlü isimleri alır ve kendini bir “din” olarak kabul ettirebilir?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar